Görenler şok oldu! Cennet köşesi bu hale geldi...

TRABZON’da dün etkili olan sağanak, sele ve heyelana yol açtı. Akçaabat ilçesinde 1950 yılında meydana gelen heyelanın ardından oluşan ve doğal güzelliğiyle öne çıkan tabiat parkı Sera Gölü'ndeki manzarayı görenler büyük şaşkınlık yaşadı.

Görenler şok oldu! Cennet köşesi bu hale geldi... - Sayfa 1

TRABZON’da dün etkili olan sağanak, sele ve heyelana yol açtı. Akçaabat ilçesinde 1950 yılında meydana gelen heyelanın ardından oluşan ve doğal güzelliğiyle öne çıkan tabiat parkı Sera Gölü, selde sürüklenen odun, çöp ve balçıkla kaplandı. Bayram tatilinde ziyarete gelenler, göldeki manzarayı görünce şaşkınlık yaşadı.

110
Görenler şok oldu! Cennet köşesi bu hale geldi... - Sayfa 2

Trabzon’da dün öğle saatlerinde etkili olan sağanağın ardından metrekareye 65 kilogram yağış düştüğü belirlendi. Sele ve heyelana yol açan sağanak sonucu Düzköy ve Akçaabat ilçelerinde yollar kapandı, bazı ev ile iş yerlerinin zemin ve bodrum katlarını su bastı. İki ilçede taşan dereler, önüne kattığını sürükledi.

210
Görenler şok oldu! Cennet köşesi bu hale geldi... - Sayfa 3

Akçaabat ilçesinde 1950 yılında meydana gelen heyelanın ardından oluşan ve doğal güzelliğiyle öne çıkan tabiat parkı Sera Gölü de Sera Deresi’ndeki selin sürüklediği odun, çöp ve balçıkla kaplandı. Bayram tatili dolayısıyla gelen ziyaretçiler, göldeki manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

310
Görenler şok oldu! Cennet köşesi bu hale geldi... - Sayfa 4

Trabzon’a tatile gelen Faruk Bakşı, Sera Gölü’nü görmek için geldiklerini belirterek, "Bize çok güzel bir yer olduğunu söylediler. Biz o yüzden geldik. Böyle bir şeyle karşılaşmayı hiç beklemiyorduk. Gölün büyük bir kısmı pisliklerle kaplı" dedi.

410