HABER /  EKONOMİ

Godiva'nın yeni çikolataları raflarda

Yıldız Holding’in atıştırmalık ürünlerini 2016 yılında tek çatı altında toplayan pladis, ilk dünya lansmanını Godiva için İstanbul’da yaptı.

90 yıllık tecrübesiyle premium çikolata segmentinin önemli oyuncularından biri olan Godiva’nın farklı formattaki yeni çikolataları market raflarında tüketicisiyle buluştu.

pladis, dünyanın en önemli premium çikolata markalarından biri olan Godiva’nın mağazalarında en çok tercih edilen Bitter, Karamelli ve Sütlü Fındıklı üç ürününü marketlere taşıyarak daha geniş kitlelerle buluşturdu.

Godiva’nın yeni serisi Türkiye’de 8 bini aşkın perakende noktasında raflara girdi.

"İKİNCİ BÜYÜK ATILIM"

Godiva’nın yeni market serisinin lansmanında konuşan pladis Türkiye Başkanı Mete Buyurgan, markanın Yıldız Holding çatısı altında ikinci büyük atılımını gerçekleştirdiğini vurguladı. Buyurgan, şunları söyledi:

2021'DE MARKET SERİSİNİN PAYI YÜZDE 7 OLACAK

“Godiva 10 yılda Yıldız Holding’in vizyonu ile gerçek anlamda global bir marka oldu. Öncelikle Çin, Ortadoğu ve Pasifik bölgesinde yeni pazarlara girdik. Butik sayısını 400’den 750’ye çıkardık. Örneğin, Godiva’yı bünyemize kattığımızda Çin’de hiç butiğimiz yoktu. 2009’da Çin’de 2 butik açtık. Bugün bu sayı 107’e çıktı. Keza Ortadoğu pazarında 9 olan butik sayımızı 43’e ulaştırdık. Japonya hala büyüyor. Buradaki Godiva butik sayımız 112’den 282’ye çıktı. Bu büyüme ile cirosunu da ikiye katlayarak 500 milyon dolardan yaklaşık 1 milyar dolara taşıdık. Şimdi ikinci büyük atılımla Godiva’yı çok daha geniş ve yeni bir tüketici kitlesi ile buluşturmuş olacağız. 2021 yılında pladis'in global gelirlerinin yüzde 7'si Godiva'nın yeni market serisinden gelecek.”

Godiva’nın yeni market serisinin Türkiye ile eş zamanlı olarak Kuzey Amerika’da da satışa sunulduğunu ifade eden Buyurgan, önümüzdeki dönemde bu yeni serinin Suudi Arabistan, Çin ve İngiltere gibi pazarlarda da raflara gireceğini kaydetti.

ÖNCEKİ HABERLER
Bebekli ailelere çok önemli uyarı
Erkekler sofraya yalnız oturunca daha erken ölüyor
MGK toplantısı sona erdi! OHAL kararı çıktı mı?
Fırat Kalkanı harekatı sona erdi!
Turizm devinin Türkiye'deki faaliyetleri durduruldu
Emekli maaşı fark ödemesi hangi gün yatacak doğum tarihine göre liste
Yorumlar