BIST 1.329
DOLAR 8,19
EURO 9,87
ALTIN 471,39
HABER /  DÜNYA

Gazze'de teravih namazı korkusu

İsrail'in saldırılarının 8 gündür aralıksız sürdürdüğü Gazze'deki Müslümanlar teravih namazı için camilere gitmeye çekiniyor.

Abone ol

Gazze'de, çoğu sivillere ait binden fazla yerleşim yerini vuran İsrail'in 8 gündür aralıksız sürdürdüğü saldırılarından dolayı kentteki Müslümanlar teravih namazı için camilere gidemiyor.

Gazze Şeridi'nde, İsrail saldırılarından önce teravih namazı için camileri dolduran hatta yoğun ilgi nedeniyle sokaklarda ibadetlerini yerine getirmek zorunda kalan halk, askeri operasyonların başlayıp bölgedeki sivillerin de hedef alınması üzerine mabetlere gitmeye çekiniyor. Gazze'deki camilerde, teravih namazının az sayıdaki cemaatle kılındığı gözlendi.

Teravih namazını kılmak için camiye gelenlerden Muhammed Abid, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Gazze'deki camiler bugünlerde boşalmış durumda. Bunun nedeni İsrail'in namaz kılanları da hedef almasıdır" dedi.

Müslümanların vakit namazlarını dahi camide kılmaktan çekindiğini dile getiren Abid, ramazanın simgesi teravih namazlarının edası sırasında cami içinde bombardımana maruz kalmaktan korktuklarını vurguladı.

İsrail'in ibadethaneleri hedef almasının tüm uluslararası teamüllerde ve antlaşmalarda savaş suçu sayıldığını ve tüm semavi dinlere aykırı bir davranış olduğunu anlatan Abid, bu hukuksuz davranışın insani ve uluslararası hukuk karşısında hesap vermesi gerektiğini ifade etti.

 

ÖNCEKİ HABERLER
Emniyetten hırsızlara mektup
Borsa güne yükselişle başladı
İranlı kadının taciz isyanı YENİ HABER
İsrail’den Mısır’ın ateşkes teklifine kabul
Ekmeleddin İhsanoğlu II. Turgut Özal mı?
Mahkum ailelerine 550 liralık yardım!
Milletime hizmet etmeye devam edeceğim
Bonzai operasyonu
Erdoğan Köşk'e çıkarsa ilk işi o olacak!
Gazze'de sorun ambargo ve açlık
Yorumlar