Frank Hoogerbeets'ın Türkiye için korkutan deprem kehaneti gerçek mi oluyor

Frank Hoogerbeets'ın Türkiye için korkutan deprem kehaneti gerçek mi oluyor

Denizli'de gerçekleşen depremler sonrası dikkatler daha önce Türkiye'deki depremini tahmin eden Frank Hoogerbeets'ın kehanetlerine çevrildi.

Frank Hoogerbeets'ın Türkiye için korkutan deprem kehaneti gerçek mi oluyor - Sayfa 1

Ege'de bu sabah saatlerinde korkutan bir deprem meydana geldi. İzmir ve Antalya'da da hissedilen deprem Denizli'nin Acıpayam ilçesinde oldu. 5,5 büyüklüğünde gerçekleşen korkutan deprem akıllara "Deprem Kahini" Frank Hoogerbeets'in deprem tahminlerini getirdi. Daha önce Türkiye'deki depremi tahmin eden Frank Hoogerbeets bu kez direkt Türkiye'yi işaret etti ve tarih verdi. İşte korkutan deprem kahini…

Frank Hoogerbeets'ın Türkiye için korkutan deprem kehaneti gerçek mi oluyor - Sayfa 2

Deprem tahminleri doğru çıkan yeni nesil deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets geçtiğimiz hafta Türkiye'de yakın tarihte yüksek sismik faaliyet beklediği bölgeleri açıklamıştı. Geçtiğimiz 21 Şubat tarihinde 7 ila 8 büyüklüğünde mega deprem olacağını öne süren ve kendisini yeni nesil deprem tahmincisi olarak adlandıran Frank Hoogerbeets şubat ayı sonu ve mart ayı başında büyük depremin daha meydana geleceğini söylemişti.

Frank Hoogerbeets'ın Türkiye için korkutan deprem kehaneti gerçek mi oluyor - Sayfa 3

Türkiye tahminlerini açıkladı

Deprem tahminleri doğru çıkan yeni nesil deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets, Türkiye'de yakın tarihte yüksek sismik faaliyet beklediği bölgeleri açıkladı.

Frank Hoogerbeets'ın Türkiye için korkutan deprem kehaneti gerçek mi oluyor - Sayfa 4

İlk kehanet

Hoogerbeets'in ilk tahmini doğru çıkmış ve Güney Amerika ülkesi Ekvador'da 7.5 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.