HABER /  GÜNCEL

Flaş iddia: Türk subay, yabancı generali başından vurarak öldürdü!

Arap medyasında yer alan iddialara göre, Katar'da yaşanan darbe girişiminde üst düzey bir Katar askeri yetkilisi, bir Türk subayı tarafından başından vurularak öldürüldü. Güvenlik kaynaklarından olayın doğru olmadığı öğrenildi.

Arap medyası Katar'da 15 Temmuz hain darbe girişimine benzer bir kalkışma yaşandığını iddia etti. İddiaya göre Katar'da da bir Türk subayı, darbe girişiminde bulunan generali başından vurarak öldürdü. Bu iddianın kısa sürede yayılması üzerine askeri yetkililer iddiaları kesin bir dille yalanladı.

GDN News'in Doha'dan geçtiği haber göre, Türk subay, Lakhouya Kuvvetleri Komutan Yardımcısı General Mohammed bin Abdulaziz bin Nasser Al-Ateya'yı başından vurdu. Habere göre; Türk yetkili, resmi izin olmadan Al-Wajba Sarayı'na girmeye çalıştığı için generali öldürdü.

İddia sosyal medyada da geniş yankı buldu; Twitter kullanıcıları #Turkish_kills_Qatari-officer başlığı açarak olayı hakkında çok sayıda mesaj paylaştı.

GÜVENLİK KAYNAKLARI YALANLADI

Güvenlik kaynaklarından Katar'da bir Türk subayının karıştığı iddia edilen olayın doğru olmadığı öğrenildi.

Türk askerleri; Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır'dan oluşan Arap dörtlüsünün Katar rejimine ambargo kararı almasının hemen ardından, 19 Haziran 2017'de Doha'ya gelmiş ve ülkede kurulan Türk üssüne yerleşmişti.

İDDİALAR TÜRK MEDYASINDA DA YANKILANDI

Arap medyasında yer alan bu iddialar Türkiye'de de geniş yankı buldu. Sabah gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu ve Diriliş Postası Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk konuyla ilgili paylaşımlarda bulundu.

ÖNCEKİ HABERLER
50 FETÖ'cü İçişleri Bakanlığı'na teslim edildi
CHP'de imza tartışması! Muhaliflerden açıklama
'Atina'yı ABD yaktı suçu, Türkiye'ye atacaklar'
Carrefor koç fiyatları hissesine göre kaç para 2018 güncel fiyat listesi
Kipa koç fiyatları hissesine göre kaç para 2018 güncel fiyat listesi
Ankara İstanbul hızlı tren fiyatları kaç para TCDD güncel fiyatları
Yorumlar 5 yorum