BIST 1.386
DOLAR 8,62
EURO 10,11
ALTIN 492,64
HABER /  EKONOMİ

Fettah Tamince'den termal atak!

50 milyon dolara inşa edilen termal otel ve spa merkezinin işletmesi Rixos Hotels'e devredildi.

Abone ol

Türkiye’nin en büyük yurtdışı müteahhitlik şirketlerinden Polimeks İnşaat tarafından 50 milyon dolara inşa edilen Eskişehir Bademlik’teki termal otel ve spa merkezinin işletmesi Rixos Hotels'e devredildi. İki şirket arasında yapılan devir teslim anlaşmasını Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince ve Polimeks Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Siyahi imzaladı.

Hürriyet'in haberine göre, Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, Polimeks olarak Eskişehir’in kalkındırılması, bölgeye değer kazandırılması, mevcut potansiyelinin en doğru yapılar, yatırımlar ile ön plana çıkartılması ve buranın turistik öneminin vurgulanması konularının kendileri için önem taşıdığını belirterek, şunları söyledi:

“Son yıllarda diğer Anadolu şehirlerinde olduğu gibi Eskişehir’de de yeni projeler ile birlikte sosyal ve kültürel imkânlar önem kazanmaya başladı.  Eskişehir, nüfus büyüklüğü, işgücü, ekonomik yapısı, sanayi altyapısı ve çevresiyle ilişkileri göz önüne alındığında Türkiye’de gelişen kentler sıralamasında önemli derecede aşama kaydetmiş bir bölgesel merkez olarak öne çıkıyor. Polimeks olarak biz de hayata geçirdiğimiz her projeyle bölgenin potansiyellerini ön plana çıkarmaya,  bölgede istihdam ve turistik değer yaratmaya odaklanıyoruz. Eskişehir Bademlik bölgesi de termal değeri yeterince kullanılmayan, üzerinde doğal özelliklerine uygun işletilmeyen tesislerin bulunduğu bir bölgeydi. Biz de projeyi daha ilk başta kurgularken bölgenin termal alt yapısını hem Eskişehirliler, hem de yerli ve yabacı turistler için faydalanılabilir bir hale getirmek üzere çalıştık. Amacımız sadece dışardan turist gelmesi değil, Eskişehirlinin de faydalanabileceği bir tesis olmasından yanaydı.”

"25 ÜLKEYE ÇIKACAĞIZ"

Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince de grubun Anadolu’daki üçüncü tesisinin Rixos Eskişehir olacağını belirtti. Tamince,  şöyle devam etti:

“Yatırım yaptığımız destinasyonlarda sadece otelimizi tanıtmak ya da günün sonunda sadece oda satmayı değil, aynı zamanda bulunduğumuz destinasyona da katkı sağlamayı misyon edindik. Bu misyonumuz Antalya’dan Dubrovnik’e, Astana’dan Konya’ya, Dubai’den Davos’a , Sharm El Sheikh’ten Soçi’ye kadar böyle oldu. Eskişehir için de böyle olacak." 

Şu anda 10 ülkede faaliyet gösterdiklerini anlatan Tamince, "grup olarak 207 ülkeden 800 bine yakın misafir ağırlıyoruz. Kısa vadede yeni projelerle 25 ülkede olacağımızı tahmin ediyorum" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
O sürücü:  Tahliyemi talep edemiyorum
O sürücü: Tahliyemi talep edemiyorum
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
İşte BDP’nin talebi
İşte BDP’nin talebi
HDP Türk solunu Kürtleştiriyor!
HDP Türk solunu Kürtleştiriyor!
İşte Elazığspor - Galatasaray maçının bilet fiyatı
İşte Elazığspor - Galatasaray maçının bilet fiyatı
Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili bomba açıklama
Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili bomba açıklama
Erdoğan'ın asıl derdi Köşk değil!
Erdoğan'ın asıl derdi Köşk değil!
Liverpool 24 yıl sonra şampiyonluğa koşuyor
Liverpool 24 yıl sonra şampiyonluğa koşuyor
Feribot faciasında bilanço 87 oldu
Feribot faciasında bilanço 87 oldu
Twitter'ın rakibi AKPitter deşifre oldu!
Twitter'ın rakibi AKPitter deşifre oldu!