HABER /  GÜNCEL

FETÖ'ye büyük operasyon başladı! 295 askere gözaltı kararı

FETÖ'nün mahrem imamları ile ankesörlü telefonlar üzerinden irtibat kurdukları belirlenen 295 muvazzaf askere yönelik operasyon başlatıldı. Hakkında gözaltı kararı verilen muvazzaf askerlerden ikisi albay, biri yarbay ve sekizi binbaşı rütbesinde bulunuyor.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK yapılanmasına yönelik soruşturmada, örgüt içi haberleşme amacıyla ankesör ve sabit kontörlü hat kullandığı tespit edilen aralarında 2 albay, 1 yarbay, 8 binbaşı, 10 yüzbaşı, 73 üsteğmen ve 8 teğmenin bulunduğu 295 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, örgüt içi haberleşme amacıyla ankesör veya sabit kontörlü hat kullananlara yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü ve İstanbul Emniyet Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda bazı şüpheliler tespit edildi. 

Bu kapsamda, 22'si Jandarma Komutanlığında, 147'si Kara Kuvvetleri Komutanlığında, 27'si Hava Kuvvetleri Komutanlığında, 91'i Deniz Kuvvetleri Komutanlığında, 8'i de Sahil Güvenliğinde görevli 295 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilere yönelik arama ve el koyma kararı da alındı.

Hakkında gözaltı kararı verilen 2 albay, 1 yarbay, 8 binbaşı, 10 yüzbaşı, 73 üsteğmen, 8 teğmen, 185 astsubay ve 8 uzman çavuşun yakalanması için İstanbul merkezli 59 ilde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince operasyon başlatıldı.

Operasyon sürüyor.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Muslera hakem kararlarına isyan etti
Anadolu Efes, Olympiakos’a acımadı
İşte Avrupa Ligi'nde son 16'ya kalanlar
Younes Belhanda: Hakem hataları maçı etkiledi
Muğla'da korkutan deprem
15 tatil ne zaman bitiyor 2. dönem başlangıç tarihi 2020
Yorumlar