BIST 1.145
DOLAR 7,72
EURO 9,03
ALTIN 467,82

FETÖ itirafçısı savcı Ferhat Sarıkaya bakın 2010'da ne diyordu!

FETÖ soruşturmaları sır perdelerini bir bir aralıyor. Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'a kurulan kumpası itiraf eden savcı Ferhat Sarıkaya, yeniden gündemde.

İNTERNETHABER.COM- Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'a kurulan kumpası itiraf eden savcı Ferhat Sarıkaya, yeniden gündemde. Herkesin konuştuğu savcının yakın tarihi ibretlik ayrıntılarla dolu.

Van Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptığı dönemde hazırladığı iddianame ile dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Büyükanıt’ı Şemdinli Umut Kitabevi davasına sanık olarak sokmaya çalıştı.

Savcı Sarıkaya, Büyükanıt'ı şunlarla suçlamıştı: -Ali Kaya için, 'Tanırım, iyi çocuktur' sözleriyle adli yargıyı etkilemeye teşebbüs. -Diyarbakır'da 7. Kolordu'da görev yaptığı dönemle ilgili olmak üzere, suç işlemek için örgüt kurmak.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası itirafçı olan Sarıkaya, Yaşar Büyükanıt’ın dosyaya dahil edilmesini daha sonra davaya bakan hâkim İlhan Kaya’nın istediğini söyledi. Cemaat tarafından yıllarca kendisine para verdiğini çocuklarının burslarını da cemaatin karşıladığını dile getirdi.