BIST 1.345
DOLAR 8,32
EURO 10,02
ALTIN 477,62
HABER /  GÜNCEL

Fethullah Gülen'den Obama talimatı!

Fetullah Gülen’in talimatıyla Obama’nın akrabaları Kenya’daki FETÖ okullarında ‘ücretsiz’ olarak okutulmuş.

Abone ol

TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun ön taslak raporunda ortaya çıkan bilgiye göre Fetullah Gülen’in talimatıyla ABD Başkanı Barack Obama’nın akrabalarının Kenya’daki cemaat okullarında ‘ücretsiz’ olarak okutulmuş.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nun ön taslak raporunda, Fetullah Gülen'in talimatıyla ABD Başkanı Barack Obama'nın akrabalarının Kenya'daki cemaat okullarında ‘ücretsiz' okutulduğu bilgisine yer verildi. 936 sayfalık taslak rapor komisyon uzmanlarınca hazırlandı. Komisyon üyelerinin henüz okumadığı ve netleşmeyen raporda, FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasına geniş yer verildi.

Örgütün, 160 ülkeyi kapsayan 'Dev bir network' haline geldiği belirtilerek, Obama döneminde daha da geliştiklerine dikkat çekildi. Raporda, “Özellikle ABD ile ilişkilerine her zamankinden de özel bir önem vermiştir. ABD'deki örgüt okullarının sayısı bu dönemde hızla artmıştır. Üst düzey yetkililerle yakın ilişkiler geliştirilmesi için hiçbir masraftan kaçınılmamış, seçim bağışlarında bulunulmuştur” denildi.

TALİMAT GÜLEN'DEN

Gülen'in talimatıyla Obama'nın Kenya'daki akrabalarının cemaat okuluna alındığı vurgulanan raporda şu tespit yapıldı: “FETÖ'nün 2007 yılı itibarıyla İstanbul İl İmamı olan ve akabinde Kenya Ülke Sorumlusu olarak atanan Ahmet Kara, Barack Obama'nın başkanlık yemin törenine davet edilen şahıslar arasında yer almıştır. Obama'nın başkan adayı olmasıyla birlikte, Ahmet Kara'nın Fetullah Gülen'in talimatı doğrultusunda, Obama'nın Kenya'da yaşayan ailesiyle ilgilenmesi, akrabalarının çocuklarını gruba ait okula ücretsiz kabul etmesi ve aile fertleriyle iyi ilişkiler tesis etmesinin sonucu olarak gerçekleşmiştir.”

ÖNCEKİ HABERLER
Beki İkala Erikli'nin katil zanlısından kan donduran ifade
Rus Büyükelçi suikastının kilit ismi İstanbul’da gözaltına alındı
Trump’tan BM’nin İsrail kararına flaş yorum!
Anaokulunda tuhaf 15 Temmuz gösterisi!
O askerin babası: Devlet bize bir bilgi versin!
Gaziantepli şehit kadınların anıtı yapılıyor
Katliam gibi kaza! Otobüs nehre düştü 14 ölü
DEAŞ'ı yayınladığı olay görüntüler için Bakan Elvan ne dedi?
İsrail tarihi BM kararını tanımadığını ilan etti
Kaza yaptığı yere reflektör koyarken otomobil çarptı
Yorumlar 3 yorum