Evli kulüp başkanından hamile kaldığı söylenince Serenay Sarıkaya affetmedi! Davayı açtı

Evli kulüp başkanından hamile kaldığı söylenince Serenay Sarıkaya affetmedi! Davayı açtı

Oyuncu Serenay Sarıkaya, sunucu Pınar Ergüner ile bir televizyon kanalına kişilik haklarına saldırıda bulundukları gerekçesiyle dava açtı.

Evli kulüp başkanından hamile kaldığı söylenince Serenay Sarıkaya affetmedi! Davayı açtı - Sayfa 1

Kerem Bürsin ile ayrıldıktan sonra adı sıklıkla aşk dedikodularına karışan oyuncu Serenay Sarıkaya, sunucu Pınar Ergüner ve bir televizyon kanalına kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı. 

Evli kulüp başkanından hamile kaldığı söylenince Serenay Sarıkaya affetmedi! Davayı açtı - Sayfa 2

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açılan dava dilekçesinde, 8 Temmuz 2019 tarihinde “Beyaz Magazin” isimli programda altyazı olarak “Serenay Sarıkaya hamile mi” başlıklı bir haberin çıktığı belirtilerek, şu ifadeler yer aldı:

Evli kulüp başkanından hamile kaldığı söylenince Serenay Sarıkaya affetmedi! Davayı açtı - Sayfa 3

“Haberin ardından programın sunucusu ve moderatör Pınar Ergüner, “Öyle bir şey iddia edeceğiz ki kimileri yalanlayacak” diyerek Serenay Sarıkaya’nın evli bir kulüp başkanı ile birlikte olduğunu ve ondan hamile kaldığını, kulüp başkanının çocuğu aldırmak istediği, Sarıkaya’nın çocuğu aldırmak istemediği, çocuğu aldırmazsa rezil olacağı, doktora aldırması için para teklif edildiği gibi gerçek dışı, iftira niteliğinde bir haber yayımlanmıştır.

Evli kulüp başkanından hamile kaldığı söylenince Serenay Sarıkaya affetmedi! Davayı açtı - Sayfa 4

Programda Serenay Sarıkaya’nın şeref ve onuruna ağır saldırı niteliğinde yorumlar yapılmıştır. Haber tamamen asılsız ve gerçek dışıdır.