HABER /  DÜNYA

Esed rejiminden İdlib ve Lazkiye'deki sivil yerleşimlere saldırı

Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin, ateşkesin korunması için varılan Soçi mutabakatına rağmen İdlib ve Lazkiye kırsalındaki sivil yerleşimlere yönelik saldırılarında 1 kadın yaralandı

Suriye'deki Beşşar Esed rejimi ve destekçisi yabancı terörist grupların, ateşkesin korunması için varılan Soçi mutabakatına rağmen İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içerisindeki sivil yerleşimlere düzenlediği saldırılarda bir kadın yaralandı. 

Esed rejimi ve İran destekli yabancı terörist gruplar, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içinde yer alan ve Soçi mutabakatı kapsamında ağır silahlardan arındırılan bölgedeki sivil yerleşimlere saldırılar düzenlemeye devam ediyor.

Esed rejimi ve destekçilerinin, İdlib kırsalındaki Temaniye beldesi, Dar üs Selam, Babolin ve Obin köyleri ile  Lazkiye ili kırsalındaki Türkmendağı ve Kürtdağı'na topçu ve roket saldırıları düzenledi. Saldırılarda bir kadın yaralandı.

Soçi mutabakatının 17 Eylül'de imzalanmasından bu yana, rejimin saldırılarında toplam 32 sivil yaşamını yitirdi, çok sayıda sivil yaralandı.

Rejim güçlerinin saldırıları sürerken askeri muhalifler mutabakat uyarınca belirlenen bölgelerden 10 Ekim'de ağır silahlarını çekmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
İngiltere'den FETÖ sanığı Hamdi Akın İpek'le ilgili şok karar
e okul Veli bilgilendirme sistemi MEB-VBS kaydı nasıl olur?
İYİ Parti'de bir istifa daha o albay da bıraktı gerekçesi bomba
Murat Zorluoğlu kimdir aslen nereli eşi Sevcan Zorluoğlu ve çocuklarına bakın!
Lokomotiv - Galatasaray maçı öncesi bomba ihbarı
Hastane randevusu alma MHRS ekranı nasıl kayıt olunur?
Yorumlar 1 yorum