HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'dan Malazgirt Zaferi'nin 947. yıldönümünde önemli mesaj

Malazgirt Zaferi'nin yıldönümü kutlamalarında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İçerimizdeki bazı gafiller sanıyorlar ki mesele Tayyip Erdoğan meselesidir. Hayır mesele Türkiye meselesidir. Mesele İslam meselesidir" dedi.

'ANADOLU'nun Fethi Malazgirt 1071 Töreni' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım, MHP lideri Devlet Bahçeli, tüm bakanlarla birlikte çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım, MHP lideri Devlet Bahçeli, ve tüm bakanlarla birlikte yaklaşık 75 bin kişi katıldı.  "Anadolu'nun Fethi Malazgirt 1071 Töreni"nde MHP lideri Devlet Bahçeli ve Binali Yıldırım'ın ardından kürsüye Cumhurbaşkanı Erdoğan geldi. "Anadolu bir benttir. Bu bent yıkılırsa ne Ortadoğu kalır ne Afrika ne Orta Asya kalır ne Balkanlar ne Kafkasya kalır." diyen Erdoğan, Türkiye'ye yönelik saldırılara da değindi. Erdoğan, 'mesele Erdoğan meselesi değil' dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

On binler buraya geldi Malazgirt Ovası'nı doldurdu. Az önce resmi rakamı aldım, 75 bin kişi. Burada yapacağımız daha çok şeyler var. İnşallah çevre düzenlemesini burayı özellikle selvilerle çevreleyip çok daha iyi bir hale getirelim diyoruz.

AHLAT'A CUMHURBAŞKANLIĞI KÖŞKÜ
Milletimizin birliğinin beraberliğini sembolü olan bu bölgeyi korumalı gözetmeliyiz. Sayın bahçeli bir ziyaretinde güzel bir hatırlatmada bulundu: Ahlat’a bir Cumhurbaşkanlığı Köşkü yakışır. Çünkü otağı Sultan Alpaslan oraya kurdu biz de varisleri olarak oraya böyle bir inşallah otağ kuralım. Bugün vali ve belediye başkanımızla görüştük. Onlar 1071 metrekare yer düşünmüşler. Dedik olmaz. 1071 metrekare oturum alanı olur en az 5 dönüm çevre düzenlemesiyle. Belediye başkanımız da coştu en az 10 dönüm dedi. Bu bir işaret fişeğidir inşallah sonu da hayır olur. Malazgirt savaşının yaşandığı bölgeyi milli park olarak ilan ettik ve düzenlemesine başladık. Bu yıl milli park alanının ilk etabı devreye girdi.

'MALAZGİRT RUHUNU UNUTURSAK NE ÖNCEMİZ KALIR NE SONRAMIZ'
Fetih zulme karşı başkaldırının adıdır. Bizim medeniyetimiz bir fetih medeniyetidir. En büyük fethimiz gönüllerin fethidir. Kaç asır geçerse geçsin varlığımız bu sayede devam ediyor. Malazgirt’te kazandığımız zafer bize Avrupa’nın ortalarına kadar giden yolu açmıştır. Bu yüzden Malazgirt Mekke, Medine, Bursa, Edirne, İstanbul tüm Balkanlar demektir. Malazgirt ruhunu unutursak ne öncemiz kalır ne sonramız. Biz Malazgirt’te sadece bir zafer kazanmadık Malazgirt’te millet olduğumuzu tüm dünyaya ilan ettik. Şayet Malazgirt ruhunu yaşatmayı başaramazsak geçmişimizle birlikte geleceğimiz de kaybederiz.

'15 TEMMUZ'U UNUTMAYIN'
Maziden atiye uzanan bu büyük mirasa çok iyi sahip çıkın. Mekke’ye, Medine’ye sahip çıkın. Bu mübarek toraklara namusunuz gözüyle bakın. Kudüs’e sahip çıkın. Selçuklu’ya Osmanlı’ya sahip çıkın. Osmanlı başkentlerine evladı fatihan olan Balkanlara sahip çıkın. Kurtuluş savaşımıza ve cumhuriyetimize çok iyi sahip çıkın. 15 Temmuz kıyamına sahip çıkın. Bu tarihi hadiseyi asla unutmayın unutturmayın. Siz bu ülkenin bu ümmetin ve tüm insanlığın umudusunuz.

'ANADOLU YIKILIRSA NE ORTA DOĞU NE BALKANLAR KALIR'
Anadolu, insanlığın geleceğinin kilit taşıdır. Büyük liderler Anadolu'ya sahip çıkmak istemiştir. İşte Çanakkale’de Gazi Mustafa Kemal o gençliği ile beraber yedi düvele karşı savaştılar ve Çanakkale geçilmez dedikleri. Nice şehitler verildi. Ülkemizin bir süredir yaşadığı sıkıntıların sebeplerini konjonktürel gelişmelerde arayanlar çok yanılırlar. Perde gerisinde yazılan senaryoların işte böyle bir arka planı vardır. Unutmayın, Anadolu bir benttir bu bent yıkılırsa ne Orta Doğu ne Orta Asya ne Balkanlar kalır. Üzerinden ulu çınar gölgesi kalkan bu tüm bu coğrafyalar tehlikeye maruz kalır.

'MESELE TÜRKİYE'
En ufak bir zaaf belirtisi gösterdiğimizde üzerimize leş kargaları gibi geleceklerini görürsünüz. İçerimizdeki bazı gafiller sanıyorlar ki mesele Tayyip Erdoğan meselesidir. Hayır mesele Türkiye meselesidir. Mesele İslam meselesidir. Haram görmüş kursak ve çürümüş bir gönül akıbeti ölüm olan çaresiz bir hastalığa tutulmuş demektir. Bir kez daha Malazgirt zaferimizin 947. Yılını tebrik ediyorum. Bu gazada yer alan tüm kahramanları şükranla yad ediyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hep birlikte 2071'e yürüyeceğiz...Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hep birlikte 2071'e yürüyeceğiz...Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hep birlikte 2071'e yürüyeceğiz...HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

TBMM BAŞKANI YILDIRIM: BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR... Malazgirt Zaferi'nin 947. yıldönümünde konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, "Bizim birliğimizi bozmaya çalışanlar şunu bilsin ki, özümüz o kadar sağlamdır ki asla bunu başaramayacaklar. Büyük Türkiye'de ne ekonomik darbe girişimleri ne 15 Temmuz gibi hainlerin yaptığı darbe girişimleri sonuç vermemiştir, vermeyecektir. Türkiye'yi tehdit etmeye kalkanlar gereken cevabı her zaman misliyle alırlar." dedi.

MHP LİDERİ BAHÇELİ: MALAZGİRT RUHU AYAKTADIR... MHP Lideri Bahçeli, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıldönümüne halka hitap etti. İşte o sözler: "Malazgirt zaferi tarihin rotasını temelden değiştirdi. Türk milletini yurt tutma arayışı mükafatla neticelendi. Malazgirt zaferi İstanbul'un fethinin mutlak bir habercisi Türkiye cumhuriyetinin muhkem bir harcıdır. Malazgirt'te sadece vatan kazanmadık bunu fazlası Anadolu'da parlak bir istikbal kazandık. Malazgirt Zaferi, askeri bir başarının çok ötesinde, imanın, öngörünün, aklın, sabrın, stratejik yönetim kudretinin, yüksek ülkülere bağlanışın, dahası vicdanın, insaniyetin, kaynaşma ve kucaklaşma hasletinin imrenilecek bir mahsulüdür. Bizans varsa, Malazgirt ruhu da vardır, hamdolsun ayaktadır. Vatanı ne pahasına olursa olsun koruyacağız.

ÖNCEKİ HABERLER
Funda Arar'ı şoka sokan haber konserdeyken haber aldı sinir krizi geçirdi
Funda Arar'ı şoka sokan haber konserdeyken haber aldı sinir krizi geçirdi
Kurban etinde büyük tehlike yiyince ellerinde yara çıktı!
Kurban etinde büyük tehlike yiyince ellerinde yara çıktı!
Sezai Karakoç Diyanet'i şaşırttı! Bana hac farz olmadı
Sezai Karakoç Diyanet'i şaşırttı! Bana hac farz olmadı
Trump giderse o gelecek! Hz. İsa ile konuştuğunu zannediyor
Trump giderse o gelecek! Hz. İsa ile konuştuğunu zannediyor
İran'da o bakanın da bileti kesildi!
İran'da o bakanın da bileti kesildi!
AÖL başvuru ücreti kaç para oldu Açık lise başvurusu hangi bankaya yapılacak
AÖL başvuru ücreti kaç para oldu Açık lise başvurusu hangi bankaya yapılacak
Yorumlar 38 yorum