BIST 4.581
DOLAR 19,97
EURO 21,38
ALTIN 1.249,93
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'a karşı birleşiyorlar mı? Nurettin Yıldız'a şaşırtan ziyaret

"Kadınlar dayak yiyorlarsa şükretsinler" diyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı ve İlahiyatçı Nurettin Yıldız bu kez dikkat çeken bir ziyaretle gündeme geldi. Yıldız'ı Cübbeli Ahmet, İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım ve gazeteci Nevzat Çiçek ziyaret etti. Sosyal medyada şaşırtan ziyaretle ilgili Erdoğan'a karşı birleşiyorlar mı yorumları yapıldı.

Abone ol

Cübbeli Ahmet'in, Nurettin Yıldız'ı "Ehli Sünnet dışı" ilan etmesinin ardından bu ziyareti yapması dikkatlerden kaçmadı. Üstelik ziyarette İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım ve İslamcı Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım ve gazeteci Nevzat Çiçek de bulunuyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok sert eleştirdiği Nurettin Yıldız’ı, Cübbeli Ahmet’in ziyaret etmesi dikkat çekti. Öyle ki kadınlara ve çocuklara yönelik şiddeti kınayan Erdoğan, bunun kültürümüzde bir yeri olmadığını söyleyerek, “Bazılarının dikkat çekmek için kavramları eğip, bükerek söyledikleri sözlerin hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur” demişti.

BAHÇELİ SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Nurettin Yıldız’a “Meczubun biri çıkıp kadınlara kocalarından dayak yedikleri için şükretmeleri gerektiğini söyleyebiliyor. Bunu diyanet adına yapabiliyor. Ne ara bu kadar sapık türedi” diye tepki göstermişti.

ERDOĞAN'A KARŞI BİRLEŞİYORLAR MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İslam’ın Güncellenmesi” konusunda yaptığı çıkışın ardından bu ziyaretin gelmesi de "Erdoğan'a karşı birleşiyor mu" sorusunu da akıllara getirdi.

NURETTİN YILDIZ'A BÜYÜK TEPKİ GÖSTERİLMİŞTİ

Geçen gün Dünya Kadınlar Günü Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde Nurettin Yıldız gibi ilahiyatçıların, kadınlara yönelik sözlerine sert tepki göstermişti.

ERDOĞAN: BİRÇOK HOCAEFENDİ BENİ TEFE KOYACAK

Erdoğan, din adına ortaya çıkarak kadınlar hakkında İslam'da yeri olmayan içtihatta bulunduklarını söylediği kişileri "marjinaller" olarak nitelendirerek, "İslam'ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. Siz İslam'ı 14 asır öncesi hükümleri ile bugün uygulayamazsınız. Beni birçok hocaefendi tefe koyacak o ayrı mesele. Rabbim bizi tefe koymasın" diye konuşmuştu.

İşte Cübbeli Ahmet’in sosyal medya hesabından paylaşılan o buluşma:

NEVZAT ÇİÇEK'TEN AÇIKLAMA

Nevzat Çiçek buluşmaya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “moderatörlük yaptım” dedi.

Nevzat Çiçek’in Twitter’dan attığı mesaj şöyle:

Nurettin Yıldız kimdir eşini dövüyor mu? Dokunan yanar diyorlar...

Bu da Uganda'nın Nurettin Yıldız'ı! Ülkeyi ayağa kaldırdı