POLİTİKA

Erdoğan-Ruhani görüşmesi

Rusya'nın Soçi kentinde, Astana sürecinin garantörleri Türkiye, Rusya ve İran'ın liderleri, Suriye konulu zirvelerin dördüncüsünde bir araya geliyor. İdlib'deki durum, ABD'nin çekilme süreci ve anayasa komitesi kurma çalışmaları ele alınacak.

Türkiye, Rusya ve İran liderleri, Suriye gündemiyle dördüncü kez bir araya geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "CAN" ile saat 11.20'de Rusya'nın Soçi kentine gitti.

Erdoğan'a Rusya ziyaretinde eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, MİT Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir de eşlik ediyor.

İLK GÖRÜŞME RUHANİ'YLE: İlk olarak İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir araya gelen Erdoğan Putin'le de birebir görüşme gerçekleştirecek ve daha sonra Suriye konulu Dördüncü Üçlü Zirve Toplantısı'na katılacak. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zirve esnasında mevkidaşlarıyla gerçekleştireceği ikili temaslarında, Rusya Federasyonu ve İran'la ilişkilerin yanı sıra bölgesel konuların da ele alınması bekleniyor.

Sitene Ekle
Yorumlar