BIST 4.827
DOLAR 18,64
EURO 19,58
ALTIN 1.068,95
MEDYA

Enver Aysever: Solcu olduğum için kovuldum

KRT Tv'ye konuk olan Enver Aysever'den Halk TV'ye çok ağır sözler! Enver Aysever: 'Halk TV'den solcu olduğum için kovuldum' dedi.

Gazeteci Enver Aysever KRT'de Ferit Atay'ın "Sorguluyorum" isimli programına katıldı. Aysever, Halk TV'den solcu olduğu için kovulduğunu söyledi. Manken Tuğçe Kazaz'a da gönderme yapan Aysever, "Benim oyumla Tuğçe Kazaz'ın oyu bir mi" ifadesini kullandı. Aysever kadınlara hakaret eden Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu ile ilgili de çok sert sözler söyledi.


Halk TV'den para almadan program yaptığını söyleyen Aysever, "İnandığım değerleri savundum, kafasına silah dayanmış gazeteciyi yayına bağladım, Cizre'de çocuklar bozdolabındayken oradan bir milletvekili bağladım, Hüseyin Aygün'ü, Merdan Yanardağ'ı konuşturdum, işte bunlardan dolayı kovuldum, çünkü solculuk yaptım. Ama orada televizyonda delege ağalığı, kimi milletvekili yapalım, kimin ayağını kaydıralım, kime yafta yapıştıralım, kime yalan söyleyelim vardı. Halk TV tarihi fırsatı kaçırmıştır. Halk TV gezide yakaladığı o çok sesli toplumun vicdanı olan anlayış yerine yine dar kadroların elinde aman vaziyeti idare edelim dedi. Oysa ben olsam, kimsesizin kimsesi, ötekinin sesi olurum, kim olursa olsun oraya çıkartırım" dedi.


Enver Aysever Halk TV'nin insanları parasız çalıştırdığını da söyledi.


İşte Aysever'in o çok tartışılacak sözleri

Sitene Ekle
Etiketler