BIST 11.139
DOLAR 33,05
EURO 36,06
ALTIN 2.620,61
HABER /  ÇALIŞMA HAYATI  /  MEMUR

Engelli memur alımı AK Parti'den müjde

2016 yılında 5 bin engelli memur alımı yapılacak. Engelli memura müjde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'dan geldi.

Abone ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, son 13 yılda 41 bin engellinin işe alındığını belirterek "2016 yılı içerisinde 5 bine yakın kişiyi daha işe alacağız" dedi.

Manisa'da engelli Cengiz Uyanık, Ummuhan Okkalı ve Hasan Ali Baytar'a akülü tekerlekli sandalye hediye eden Özdağ, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de yaklaşık 3 milyon işitme, 2 milyon görme, 3 milyon da ortopedik ve zihinsel engelli bulunduğunu belirtti.

Engellilerin evden çıkarılıp üretken hale getirilmesi gerektiğini ifade eden Özdağ, şöyle konuştu:

"13 sene içerisinde 41 bin engelli vatandaşımızı işe aldık. 2016 yılı içerisinde 5 bine yakın kişiyi daha işe alacağız. Bu kardeşlerimizi istihdam edeceğiz. Özel sektör de aynı şekilde istihdama devam edecek. Biz de bunların gerek eğitim merkezilerini mükemmel hala getirmek gerekse de meslek edinme kurslarıyla meslek edinmelerini sağlamak, meslek edindikten sonra da meslek atölyelerinde üretken hala getirmek istiyoruz."

Özdağ, iktidarları döneminde Türkiye'nin sosyal devlet olma noktasında önemli mesafe katettiğini dile getirerek şunları kaydetti:

"Bir yandan engellilerimiz maaş, diğer yandan engelli ailelerimize bakım ücreti veriyoruz. Bir diğer yandan 65 yaşını geçen herkese maaş veriyoruz. Okula başlayan çocukların annelerine, ücret ödüyoruz. Üniversiteye gidenlere de burs ve kredi veriyoruz. Türkiye, büyüyor ve gelişiyor. Şimdi de engelli kardeşlerimizle ilgili engelli yaşam merkezleri oluşturuyoruz. Anneler ve babalar, engelli çocukları varsa geçici olarak, günübirlik, saatlik buralara bırakacak."