BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
GÜNCEL

En uzun cam köprü Çin'de açıldı

Dünyanın en uzun cam köprüsü Çin'de ziyarete açıldı. 3 binin üzerinde turist, 488 metre uzunluğundaki köprüyü görmek için bölgeye akın etti.

Çin'in başkenti Pekin yakınlarındaki Hebei eyaletinde bulunan Shijiazhuang kentinde, dünyanın en uzun cam köprüsü halka açıldı.

Kentin Pingshan bölgesinde Hongyagu Manzara Alanı'ndaki iki uçurum arasında kurulan köprü, 218 metre yükseklikte yer alıyor. Hebei Group isimli turizm şirketi tarafından inşa edilen köprü 1.077 adet camdan oluşuyor ve köprü Çin'de bir ilk olmak üzere, yayılma altındaki yapılar tarafından destekleniyor.

Köprü projesinin başkanı Liu Qiqi, yapının iki bin kişi taşıyabildiğini fakat köprü üzerinde aynı anda 500 kişinin bulunmasının daha güvenli olduğunu söylerken ziyaretçilere heyecan vermek adına, merkezine doğru gidildikçe köprünün sallandığını belirtti.

(Ulusal yayın yapan internethaber.com sanal ortamda haberciliğe başlayan ilk haber sitelerinden biridir. Türkiye'nin tanığı pek çok isim yazar kadrosunda yer almakta. Okur yorumlarının yanı sıra açık görüş köşesinden mesleki yazılara ve blog yazarlarına yer vermektedir. Açık görüşte 20'ye yakın uzman yazar olarak yer almaktadır. 60 kişilik bir haber kadrosuna sahip olan internethaber.com, 2000 yılında İnternethaber Yayın Grubu adı altında faaliyete başladı. İstanbul Beşiktaş'ta ofisi bulunan İnternethaber Yayın Grubu bünyesinde tematik özellikli 12 site yer almaktadır. 24 saat kesintisiz haber yayını yapan internethaber sitesinde güncel haberler ile birlikte, politika, sağlık, magazin, spor, memur ve eğitim ile son dakika haberleri yer alıyor.)

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar
ÖNCEKİ VİDEOLAR
İsveç'te camiye saldırı
Vatikan'da üstsüz protesto olay oldu Tanrı kadındır dedi ve...
Mendilci çocukların ölüme davetiye çıkardığı anlar kamerada
Sudan'da Erdoğan hakkında duygulandıran sözler!
Çukur'da Selim ve Yamaç'ın bağlılık sınavı!
Dehşet anları! Cambazın tehlikeli gösterisi kötü bitti
İstanbul'da DEAŞ operasyonu gözaltılar var
Burç yorumlarken yaşanan paranormal olay aklını aldı!
Kırgın Çiçekler 104. bölüm fragmanı
Yalaza 16. bölüm fragmanı