Elon Musk Tesla Y modelini tanıttı fiyatı ve özellikleri bomba gibi

Elon Musk, aylardır merakla beklenen Tesla Y modelini tanıttı. Tamamen elektrikli olan Y modeli, diğer araçlara göre uygun fiyatıyla adeta şaşkına çevirdi.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, son dönemlerde farklı araç markalarının da bu rekabete katılması sonucu harekete geçerek merakla beklenen aracını görücüye çıkardı. Tesla'nın CEO'su Elon Musk, SUV modeli olan Tesla Y'yi tanıttı. İşte Tesla Y modelinin özellikleri ve fiyatı...

7 kişilik olarak gelen Tesla Y, 482 kilometre menzile sahip olacak. İkinci sıra koltuklar, bağımsız düz bir şekilde katlanabilir olarak esnek bir saklama alanı oluşturacak. Öte yandan tüm yeni Tesla otomobilleri acil fren, çarpışma uyarısı ve kör nokta izleme özellikleriyle gelecek. 

Model Y, şehir caddelerinde ve otoyollarda otomatik sürüşe izin verecek şekilde düzenleyici olacak. Onay bekleyen Tam Otomatik Sürüş kabiliyetine sahip olacak Tesla Y, aracı nereye park ettiğinizi bulamazsanız sizi bulacak.

Kabininin içerisinde Model 3 sedandaki gibi minimalist bir yaklaşım kullanan Model Y, ortada bulunan büyük ve her şeyi kontrol edebilen bilgi eğlence sistemi ile dikkat çekecek. Öte yandan Performance ve Long Range modelleri dışında tüm Model Y ailesinin arkadan çekişli olması bekleniyor.