Eksik X kromozomu nedeniyle 13 yaşında gibi görünüyor ama...

Eksik X kromozomu nedeniyle 13 yaşında gibi görünüyor ama...

Turner Sendromu hastası 40 yaşındaki Pinky'nin yaşadıkları bu haberde. 40 yaşındaki öğretmen Pinky Bahroos'un, gelişimini etkileyen sendrom nedeniyle 13 yaşında olduğu zannediliyor.

Eksik X kromozomu nedeniyle 13 yaşında gibi görünüyor ama... - Sayfa 1

40 yaşındaki öğretmen Pinky Bahroos'un, gelişimini etkileyen sendrom nedeniyle 13 yaşında olduğu zannediliyor.Pinky yıllar boyunca dalga geçilen, aşağılanan ve kötü davranılan bir kadın olmuş. Ama bu dünyalar güzeli kadın, bütün dünyaya eksik bir kromozomun mutsuz olma nedeni olmadığını göstermeye çalışıyor.

Eksik X kromozomu nedeniyle 13 yaşında gibi görünüyor ama... - Sayfa 2

Pinky birçok tıbbi ve gelişimsel probleme neden olan Turner Sendromu dolayısıyla büyük sıkıntılar yaşamış. Şu an 1.42 boyunda, yaklaşık 32 kilo olan Pinky'nin gelişimi 13 yaşındayken durmuş. İş başvuruları yaparken boyundan ve görünümünden ötürü öğrenci olduğu düşünülüyor. Yeğeninin arkadaşları da yine aynı şekilde kuzeni olduğunu düşünüyorlar.

Eksik X kromozomu nedeniyle 13 yaşında gibi görünüyor ama... - Sayfa 3

Pinky'nin kemikleri o kadar zayıf ki, 80 yaşındaki bir insanın kemiklerine benziyor. Sinemaya veya kulübe girerken sürekli kimlik göstermesi gerektirdiği durumlar yaşıyor.

Eksik X kromozomu nedeniyle 13 yaşında gibi görünüyor ama... - Sayfa 4

Hastalığını ilk öğrendiği zaman bütün hayatı boyunca mutsuz olacağını düşünmesine rağmen, bakış açısını değiştirdikten sonra hayatta olduğu için şükretmeye başlamış.