BIST 1.433
DOLAR 8,28
EURO 10,02
ALTIN 485,29
POLİTİKA

Ekrem İmamoğlu'ndan bir seçim açıklaması daha: Sonucu değiştirecek bir husus yok

Kesin olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, oyların yeniden sayılmasının sonucu değiştirmeyeceğini iddia ederken, belediyeden evrak kaçırıldığı söylentilerine ilişkin ise "Somut tespitlerimiz var" şeklinde yanıt verdi.

Kesin olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı'nı kazanan CHP'li Ekrem İmamoğlu, Deutsche Welle (DW) Türkçe'den Burcu Karakaş'a açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, geçersiz oyların tamamının sayılması konusunda bir ısrar olduğunu, ancak bunun "Çok soyut, uygulamada da çok olmayan, yapılmamış bir şey" olduğunu ifade etti.

"Biz Oyların Sayılmasına Karşı Değiliz"

"Geçersiz oy sanki hiçbir seçimde olmamış gibi davranmak çok doğru değil" diyen İmamoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Her seçimde geçersiz oy vardır. Dayanağı varsa elbette sayılsın. Biz oyların sayılmasına elbette karşı değiliz. Ama dayanaksız bir şekilde sayın demek ve bunu çifte standart şeklinde yansıtmak gerçekten doğru bir yöntem değil. Bizim anlatmak istediğimiz buydu."

"Sonucu Değiştirecek Bir Husus Gözükmüyor"

İstanbul'un bazı ilçelerinde itirazlar sonucu oyların sayımının yapıldığını hatırlatan İmamoğlu, konuyla ilgili "Seçimin sonucunu değiştirecek bir husus gözükmüyor" dedi.

Seçimin nihai sonuçları açıklanana kadarki süreçte AK Parti'nin süreci baskı altında tutmaya çalıştığını belirten İmamoğlu, bunun 'kaygı verici' olduğunu belirtti.

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Başkent’te gecekondu alev alev yandı
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Yola fırlayan kadını gördü tehlikeli o anlar kamerada
Feci kazadan yara almadan kurtuldu
Askerler parti liderinin fotoğrafını kurşun yağmuruna tuttu
Denizli’de otobüs kazası: 2 ölü, 20’ye yakın yaralı
Sen Anlat Karadeniz 47. bölüm fragmanı
Diriliş Ertuğrul 143. bölüm fragmanı
Söz 77. bölüm fragmanı
Yasak Elma 40. bölüm fragmanı
Yorumlar