BIST 1.448
DOLAR 8,37
EURO 10,19
ALTIN 497,62
GÜNCEL

Eczanede bebeği kurtarma savaşı sürerken hırsız boş durmadı

Esenyurt'ta nefes borusuna kaçan mandalina posasını çıkartmak için eczaneye getirilen 4 aylık Sadiye Ece Akay'a ilk müdahale eczacı tarafından yapıldı. O sırada eczanedeki herkes nefes alamayan bebeğin hayatını kurtarmaya çalışırken, bir kişi tezgahta bulunan 50 liralık vitamini çaldı.

Esenyurt'ta nefes borusuna kaçan mandalina posasını çıkartmak için eczaneye getirilen 4 aylık Sadiye Ece Akay'a ilk müdahale eczacı tarafından yapıldı. O sırada eczanedeki herkes nefes alamayan bebeğin hayatını kurtarmaya çalışırken, bir kişi tezgahta bulunan 50 liralık vitamini çaldı. Olay eczanenin güvenlik kamerasına bakıldığında anlaşıldı. 

Olay Süleymaniye Mahallesi'nde geçen cumartesi günü meydana geldi. Akşam saatlerinde 4 aylık torunu Sadiye Ece Akay'ın ağzına mandalina suyu damlatmaya çalışan İlhan Uçan bir anda mandalina posasını bebeğin ağzına kaçırdı. Posa bebeğin nefes borusuna kaçınca, nefes alamayan bebek hızla hastaneye götürülmek istendi. Yolda bebeğin dudaklarının morardığını gören bebeğin ailesi onu en yakındaki bir eczaneye götürdü. Bebeğe ilk müdahale eczacı Bülent Köse tarafından yapılırken, bebeğin ağzından mandalina posaları çıkarıldı. Nefes alması sağlanan bebek, daha sonra ambulansla Esenyurt Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Bebeğin durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

VİTAMİN ÇALDI
Öte yandan bebeğe kaç dakikada müdahale edebildiklerini görmek isteyen Bülent Köse, güvenlik kamera görüntülerini incelediği sırada şok oldu. Köse'nin dikkatini görüntülerdeki bir kişi çekti. Bu kişi tezgahtaki 50 liralık vitamin hapını cebine atıyordu. Olayı anlatan Köse Eczanenin tamamı çalınsa o anda gözümüzde değildi. Önemli olan o 4 aylık bebeği yeniden hayata döndürmek istiyorduk. Bizim için önemli olan çocuğun sağ salim kurtulmuş olması dedi. Teşekkür etmek için eczaneye gelen dede İlhan Uçan da Eczaneciler müdahale ettiler. Çocuk iyi şimdi. Çok şükür birşeyi yok dedi. 

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Dünyanın en hızlısı! Trabzon'da yaralı halde bulundu
Yeni Zelanda 2019'a 'merhaba' dedi
Reklamcı, eşine not bırakıp, 11'inci kattan ölüme atladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan 'Yeni Yıl' mesajı
Küçükköy taraftarının öldüğü olaylarla ilgili yeni görüntü
Serdar Ortaç: Chloe'den daha önemli dertlerim var
Kocaeli'de DEAŞ'ın bombacısı yakalandı
İzmir'de DEAŞ operasyonunda sarı yelekler ele geçirildi
Ebru Gündeş hamile mi?
2. Sayfa bombayı patlattı! Yasak aşk yaşayan ünlü assolist kim?
Yorumlar