BIST 114.809
DOLAR 6,86
EURO 7,76
ALTIN 396,96
HABER /  GÜNCEL

e okul Veli bilgilendirme sistemi MEB-VBS kaydı nasıl olur?

e okul VBS sistemi nasıl kayıt olunur ve Veli Bilgilendirme Sistemi'nde neler yapılır sorusu belilerin gündeminde. Veliler e okul VBS ile eğitim yılı boyunca öğrencilerin tüm ders notlarını, devamsızlıklarını online olarak görebilecek. Peki e okul VBS sistemine giriş nasıl olur ve e okul VBS kaydolma işlemi nasıl sorularının cevaplarını arıyor.

Abone ol

e okul VBS sistemi yani veli bilgilendirme sistemi velilerin gündeminde. 2018-2019 eğitim yılının ilk ders zili 17 Eylül'de çaldı. Milyonlarca öğrenci ve öğretmen ders başı yaptı. Veliler ise e okul VBS sistemi nedir, nasıl kaydolunur ve E Okul VBS sisteminden hangi bilgilere ulaşılır sorusunun yanıtını arıyor.

E-OKUL'A NASIL GİRİLİR: e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne buradan giriş yapabilirsiniz. Açılan sayfaya öğrenci okul numarasıyla giriş yapılmaktadır.

E-OKUL İLE HANGİ SORGULAMALAR YAPILIR: e-Okul sisteminde: öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, TEOG, DPY-B gibi merkezi sınav sistemlerinin başvuru ve tercih işlemleri, takdir, teşekkür, onur gibi belgelerin işlemleri, haftalık ders programları girişleri, e-karne ve duyurular gibi birçok bilgiye bu sistem üzerinden ulaşabilirsiniz.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ: e-Okul modülünün haricinde, velilerin, öğrenci takiplerini kolaylaştırmak amacıyla açılmış olan e-okul VBS sisteminden: öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, duyurular, merkezi sınavların giriş belgeleri ve tercih sonuçları TC kimlik numarası ve okul numarası girildikten sonra takip edilebilir.

ÖNCEKİ HABERLER
Emina Jahovic Sadettin Saran'la aşk iddiaları hakkında açıklama
Afyonkarahisar'daki otobüs kazasında kahreden tesadüf
Aleviler nasıl oruç tutar Muharrem ayı ve Aleviler için önemi
Reyhanlı'da Suriyeli sayısı bakın ne kadar oldu?
İstanbul Yeni Havalimanı üç dev şirketin hedefinde!
Mendebur Lemur kimdir kaç yaşında Exatlon Challenge Hakan kilosu kaç?
Yorumlar