BIST 1.541
DOLAR 7,64
EURO 9,08
ALTIN 415,86
HABER /  GÜNCEL

E okul nasıl giriş yapılır MEB e okul öğrenci girişi yapma modülü

Bugün LGS tercih sonuçları açıklanacak binlerce öğrenci nefesini tuttu ve e okul sınav sonucu sorgulama sayfasında kilitlendi. Peki MEB tarafında öğrenci ve velilerin online olarak her an bilgi almasını sağlayan e okul sistemine giriş nasıl yapılır, e okul kaydı nasıl açılır, telefondan e okul öğrenci girişi nasıl yapılır?

Abone ol

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin her zaman online olarak bilgi almasını sağlamak için açılan e okul öğrenci girişi nasıl yapılır?öğrencilere dair yer alan birçok bilginin paylaşıldığı E Okul öğrenci giriş sistemi yapma bilgileri detaylı ve resimli anlatım ile haberimizde. 

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR: Yenilenen e-okul sistemi artık öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin düzenli bilgi alabileceği bir platform haline geldi. Öğrenciler hakkında bütün bilgilerin var olduğu bu sistem, eğitim alanında büyük şeffaflık sağlarken bilgilerin erişim kolaylığı açısından da işleri oldukça kolaylaştıran bir yöntem haline geldi. Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları kolayca erişim sağlanabiliyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne başarılı bir giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklayın.

Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan pencerede öğrencinin not bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz.

Not bilgileri arasında öğrencinin yazılı ve sözlü sınavlardan aldığı notlar, performans/proje ödevinden aldığı notlar gibi notlar ve ortalamalar yer almaktadır.

Mobil E-Okul sisteminde veliler, Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, Okuduğu kitaplar gibi bilgileri sistem sayesinde anlık olarak takip edebilmektedir.

E-OKUL GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NDAN ÇOK ÖNEMLİ E-OKUL UYARISI: Milli Eğitim Bakanlığı, E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) aracılığıyla öğrenci velilerine önemli bir duyuru gerçekleştirdi. İşte, bakanlığın yayımladığı o duyuru;

"Bazı velilerimizin telefonla aranarak randevu alındığı, e-Okul la ilgili geldikleri söyleyen kişilerin çeşitli ürünlerin pazarlamasını yaptıkları ve karşılığında senet imzalatıldığı şikayetleri gelmektedir. Benzer şekilde e-Okul’ dan geldiğini söyleyerek telefon eden ya da evinize gelerek satış yapmak isteyen kişilere itibar edilmemesi gerekmektedir."

ÖNCEKİ HABERLER
O sözlere tepki yağınca gazeteyi suçladı: Hatadan dönsünler
Sırt ve bel ağrısı hangi egzersizlerle önlenir?
Adnan Oktar'ın 'kız getirme imamı'nın sevgilisi spiker ve sunucular kim?
Suriye'de harita değişti! Tüm siyasi hesaplar alt üst oldu
TSK'dan flaş açıklama o terörist öldürüldü
PKK'nın giremediği tek köyden 4 genç teğmen oldu
Özge Özder kimdir kaç yaşında kocası ile dansı olay
Dolar güne gergin başladı 30 Temmuz dolar fiyatı
Milyonlarca kişi için son fırsat! Yarın son gün
AK Partili Yılmaz: Türkiye'yi tarımda 1 numara yaptık
Yorumlar