BIST 1.193
DOLAR 7,93
EURO 9,30
ALTIN 484,61
HABER /  GÜNCEL

Düzce'de hastanelere 'hal-hatır' ekibi kuruldu

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ve Akçakoca Devlet Hastanesi’nde yeni dönem başladı. Kurulan hal-hatır ekibi her gün hasta ve hasta yakınlarının durumunu soruyor ve çeşitli anketler yapıyor.

Abone ol

Türkiye'de önce Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devreye giren 'hal-hatır ekibi, Düzce'de de kuruldu.  Bu ekip her gün yatan hasta servisinde ki hastalar ve hasta yakınlarını ziyaret ediyor, hastanelerin doktor, hemşire, güvenlik, kat hizmetlisi, yatak çarşafı, yemek ve yastık kılıfına kadar memnuniyet anketi yapıyor.

Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, hastaları misafirleri olarak gördüklerini belirterek, hal hatır ekibinin Düzce İl Sağlık Müdürlüğü olarak kurulduğunu duyurdu.

Yılmaz, "Kuruluş amaçlarımızın en büyük nedenlerinden biri biliyorsunuz hasta ziyaretinde bulunmak, insanların gönlünü almak, hal hatır sormak tarihten bu yana en önemli konulardan bir tanesidir. Bizde hastalarımızı misafirimiz olarak görüyoruz. Düzce Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Akçakoca ve Düzce Devlet Hastanesi’nde özverili arkadaşlarımızdan ekip kurduk. Yatan bütün hastalarımızı geziyoruz. Onların hem durumlarını soruyoruz, hem moral veriyoruz, onun yanında kendi eksiklerimizle ilgili olarak bilgiler alıyoruz. Kendi personellerimizle de bir araya gelip destek olduğumuz göstermeye çalışıyoruz. Bu olayların neticesinde anketler yapıp, hastanemizde ki eksikliklerimizi tespit edeceğiz, pozitif taraflarımızı da belirleyip buna göre projeler başlatacağız” diye konuştu.

Anketlerde ne soruluyor?
Dr. Yılmaz, yaptıkları anketlerle ilgili, “İlk anketimizde genel anlamda hastalarımızın genel durumlarını soruyoruz ve fikirleriniz alıyoruz. İkinci anketimizde daha ziyade kendi belirlediğimiz eksikliklerimize yönelik sorularımız var. Onlar biraz genel oluyor. Yatan servisimizde ki güvenliğimizden, hemşireye ve doktorlarımıza kadar memnun olup olmadıklarını soruyoruz. Üçüncü aşamada ise hastanenin genel durumuyla alakalı temizliktir, yataklı hizmetlerde ki durum, yemeklerde ki memnuniyet, çarşafların temizliği, yastıkların temizliği er türlü konuyla alakalı bilgi almaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Step - aerobik dalında şampiyon oldular
Altın on ayın zirvesinde İşte 19 Şubat gram ve çeyrek altın rakamları
HADİ İpucu sorusu 19 Şubat Azra Akın'ın elbisesi kimin cevabı
Ersun Yanal üç ismin biletini kesti
2019 dini günler takvimi Diyanet kandil günleri tarihi
MHRS randevu alma telefon ile hastane randevusu nasıl alınır?
Yorumlar