BIST 1.488
DOLAR 7,33
EURO 8,93
ALTIN 417,54

'Dünya 30 yıl boyunca acılar yaşayacak!' Korkunç kehanet

Alibaba Yönetim Kurulu Başkanı Jack Ma, pazartesi günü yaptığı konuşmada, dünya için 30 yıllık bir felaket senaryosu çizdi. Dünyanın önümüzdeki 30 yıl için çok acı yaşayacağını söyledi.

Alibaba Yönetim Kurulu Başkanı Jack Ma, pazartesi günü yaptığı konuşmada, dünya için 30 yıllık bir felaket senaryosu çizdi. Tüyleri diken diken eden açıklamalarında, dünyanın önündeki 30 yıl boyunce çok büyük acılar yaşacayacağını söyledi. Çin Girişimciler Kulübü etkinliğinde konuşan milyarder iş adamı, devletlerin eğitim reformu yapması gerektiğini ve yakın gelecekte insanların makinelerle bir arada çalışması gerekeceğini söyledi.

Ma konuşmasına şöyle devam etti: “Önümüzdeki 30 yıl içerisinde dünyanın yaşadığı acılar, yaşanan mutluluklardan çok daha fazla olacak çünkü çok daha fazla problemle karşılaşacağız. Tarih boyunca teknolojik dönüşümler sürekli benzer bir gidişatı takip etmiştir:

20 yıllık teknolojik dönüşümün ardından, bu teknolojik yeniliklerin toplumun diğer alanlarına uygulandığı 30 yıllık hızlı değişim dönemi yaşanır. Bu dönemde toplumsal çatışmaların, hayatın her alanında çok büyük etkileri olacaktır.”

Ma, 15 yıl önce 200-300 kadar konuşmada insanları e-ticaret ve internetin geleneksel iş modelleri üzerine etkisi konusuna değindiğini ancak pek bilinen bir insan olmadığı için çok az kişinin kendisine kulak verdiğini söyledi.