Diyarbakır saldırısında şehit düşenlere veda! Kürtçe ağıtlar yankılandı çok acı kareler

DİYARBAKIR Kulp ilçesinde terör örgütü PKK saldırısında şehit düşenler, gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başsağlığı mesajını iletti.

Diyarbakır şehitleri son yolculuğuna uğurlanıyor. Kulp ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda 7 kişi şehit oldu, 10 kişi yaralandı. Dünkü saldırının ardından bugün şehitler için tören düzenlendi. Törene hayatını kaybeden isimlerin yakınlarının yaktığı kürtçe ağıtlar damga vurdu.

Gözyaşları sel oldu

Törene katılan şehitlerin yakınları gözyaşlarına boğuldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da cenaze namazında saf tutanlar arasında yer aldı.

Cenaze töreninde konuşan Süleyman Soylu şöyle konuştu: Size minnettarız. Her şeyi yapmalarına rağmen, bu milletin birlik hamuruna sahip çıkmalarına minnettarız.

Kulp'taki şehitler Kürtçe ağıtlarla uğurlandı izleAsaletinize borçluyuz. Hüseyinlerimize, 15 yaşındaki Ömer'imize borçluyuz. Sizin gibi şu an kalbi kavrulan bir adam var. Dün akşam bu olayı öğrendikten sonra yanıp tutuşan bir adam var.