MEDYA

Diriliş Ertuğrul 116. bölüm: Halime Sultan'ın ölümü

Diriliş Ertuğrul 116. son bölümünde Halime Sultan'ın ölümü... Diriliş Ertuğrul'da bu hafta 2 Mayıs 2018 Çarşamba akşamı yayınlanan 116. son bölümünde neler oldu?

Diriliş Ertuğrul 2 Mayıs 2018 Çarşamba akşamı yayınlanan 116. son bölümünde Halime Sultan'ın ölümü...

Ertuğrul ve beraberindekiler, Köpek’in öldürmüş ve devleti büyük bir musibetten kurtarmıştı. Obaya zaferle dönmüşler, büyük bir memnuniyetle ve sultanın teveccühüyle karşılanmışlardı. Bunun üzerine Ertuğrul’un hakkı olan uç beyliği Sultan Gıyaseddin tarafından geri verilmişti.

Ertuğrul bu süreçte yeni nizamı oluşturmaya çalışacaktır. Fakat beklenmeyen bir düşman baş gösterecektir. Peki bu yeni düşman kimdir?

Diğer yandan Moğolların, Anadolu’yu istila etmek üzere yola çıktığı bilgisi Ertuğrul’a gelir. Moğollar Anadolu’ya öncü birlik göndermiş, bu birliğin başına da büyük bir komutanı görevlendirmişlerdir. Peki bu birliğin başındaki meşhur komutan kimdir? Bu komutanın burada ittifak kuracağı kişiler kimler olacaktır? Ertuğrul bunlara karşı mücadelesinde nasıl bir yol izleyecektir?

Diğer yandan obada her şey yolunda giderken, oba beklenmeyen bir hadiseyle sarsılacaktır. Peki bu beklenmedik hadise ne olacaktır?

Sitene Ekle
Yorumlar