Dilber Ay'ın eşi günler sonra herşeyi anlattı! Meğer böyle ölmüş

Dilber Ay'ın asıl ölüm nedeninin ayak tırnağındaki iltihap olduğunu geçtiğimiz günlerde açıklayan İbrahim Karakaş, eşinin hayatını kaybettiği anı ve bilinmeyenleri anlattı.

Halk müziği sanatçısı Dilber Ay, 29 Nisan günü kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş ve sevenlerini yasa boğmuştu. Ölüm sebebi ilk olarak kalp krizi denilen Dilber Ay'ın, ayak tırnağını keserken kaptığı iltihap nedeniyle öldüğü ortaya çıkmıştı. İbrahim Karakaş ise, haftalar sonra ortaya çıkarak "Ambulans biraz geç geldi." diyerek sanatçının son gününü anlattı.

Önceki gün katıldığı bir televizyon programında çarpıcı açıklamalar yapan İbrahim Karakaş, 22 yıllık eşinin ölümünden sonra birlikte yaşadıkları evde kalamadığını söyledi. Eşi hakkında "Hayatımdan çıkması biraz zor olacak" diyen Karakaş, konuşmasına şu şekilde devam etti:

Kendimi toparlayamadım, evde kalamıyorum zaten. Evde otururken 'Ya herif ben bu ayaklardan bıktım kardeşim' dedi. Ayaklarında menisküs vardı, yürüyemiyordu. Sonra bacaklarından ameliyat olmak istedi. Bizde Ankara'ya gittik. Profesör her şeyi inceledi ve ameliyat için yarın gelin dedi.

Ellerimde öldü: Ameliyat oldu ve 12 gün hastanede yattı. Ben de gece gündüz onunla kaldım. Ameliyattan sonra kasında geçici bir zedelenme olmuş. Ayağında bir şişlik olduğunu fark ettim hastaneye gittiğimiz de damar tıkanıklığı dediler. O günden sonra da vefat etti. Ellerimde öldü.