HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Dicle seçim sonuçları 2019 Diyarbakır ilçeleri Dicle 31 Mart sonucu

DİCLE seçim sonuçları büyük merak konusu, Diyarbakır yerel seçim sonuçları açısından Dicle ilçesi seçim sonuçları önemli.

Dicle ilçesinin 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışanda kritik önemde. Diyarbakır Büyükşehir Belediye seçimlerinde HDP'den Adnan Selçuk Mızraklı, TKP'den Ahmet Kesen, DSP'den Ali Artun, Vatan Partisi'nden Bayram Yurtçiçek ve AK Parti'den Cumali Atilla yarışıyor. 

Dicle ilçesinde yerel seçimlere, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı uyarınca, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi ve Vatan Partisi katıldı. 

Dicle seçim sonuçları : 2019 yerel seçimlerinde Diyarbakır genelinde olduğu gibi Dicle ilçesi Belediye Başkanlığı için de kıyasıya bir rekabet vardı. Dicle seçim sonuçları Anadolu Ajansı verileri ile internethaber.com sitesinde yer alacak. Aşağıda yer alan linkten Diyarbakır Dicle yerel seçim sonuçlarının anlık verilerine seçim yasağının kalkması ile birlikte ulaşabilirsiniz. 

Diyarbakır ilçeleri ve Dicle seçim sonuçları sayfası - tıklayın

2014 Dicle seçim sonuçları nasıldı? : Peki geçen seçimde Diyarbakır Dicle Belediye Başkanlığı seçimini hangi partiden, kim kazanmıştı? 2014 yerel seçimlerinde Dicle Belediyesi için yaşanan seçim yarışı sonrasında sonuçlar şöyle olmuştu:

2014 yılı Diyarbakır yerel seçim sonuçları : 

ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan Temel Karamollaoğlu'nu aradı!
Pendik seçim sonuçları 2019 - İstanbul Pendik yerel seçim sonucu
Çınar seçim sonuçları 2019 Diyarbakır ilçeleri Çınar 31 Mart sonucu
İstanbul Maltepe seçim sonuçları 2019 - Maltepe yerel seçim sonucu
Küçükçekmece seçim sonuçları 2019 - İstanbul Küçükçekmece yerel seçim sonucu
28 Ekim öğleden sonra liseler tatil mi yarım gün mü tatil?
Yorumlar