BIST 1.193
DOLAR 7,93
EURO 9,30
ALTIN 484,61
HABER /  GÜNCEL

DHMİ iş başvurusu güvenlik görevlisi alım şartları-2019

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, 3 bin 619 özel güvenlikçinin alınacağını duyurdu. Alınacak personeller DHMİ bünyesinde bulunan havalimanları ile havalimanlarına bağlı seyrüsefer yardımcı istasyonlarında görev alacak. Peki başvuru şartları neler, kimler başvuru yapabilecek?

Abone ol

Güvenlik görevlisi alımı içim DHMİ başvuru sayfasını açtı. 4 bin güvenlik görevlisi için başvurular başlıyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, bünyesinde bulunan havalimanları ile havalimanlarına bağlı seyrüsefer yardımcı istasyonlarına 1 Nisan 2019 - 31 Aralık 2021 tarihleri arasında toplam 3 bin 619 personel alımı için ihaleye çıktı.

Hizmet alımı, açık ihale usulü 19 Şubat Salı günü Ankara DHMİ Genel Müdürlüğü’nde yapılacak. İhalede en çok alımın yapılacağı havalimanı 221 personel ile Atatürk Havalimanı oldu.

EN AZ LİSE MEZUNU: DHMİ’nin çıktığı ihale, 184 vardiya sorumlusu, 47 proje sorumlusu, 3 bin 388 özel güvenlik personeli olmak üzere güvenlik hizmeti satın alma işini kapsıyor. Aranan şartlar arasında lise mezunu olmak, 18 yaşı doldurmuş olmak ve görevinin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak koşulları yer alıyor. Başvuracak adaylarda, özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamış olma şartı aranıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
WhatsApp'tan 'Kendimi vuruyorum' yazıp intihar etti
Uykusuzluk kalp krizini tetikliyor! İşte iyi bir uyku için reçete!
Özhaseki: Hakkımda dedikodu eden herkese...
Açıklise kayıt yenileme kaç para ödenecek bankalar?
Galatasaray'da mali gurur! Rakiplerini geride bıraktı
Bu sene Cumhuriyet'in kaçıncı yılı? 2020 Cumhuriyet kaç yaşında
Yorumlar