GÜNCEL

Darbecilere geçit vermeyen askerin gururu

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Ankara Merkez Orduevi Korumalı Konutlar önünde nöbet tutarken darbeci askerlerle çatışmaya giren er Müslüm Uzun, o gece yaşadıklarını unutamıyor.

Gösterdiği kahramanlık üzerine Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından belediye bünyesinde işe yerleştirilen Müslüm Uzun, kanlı darbe girişiminin yaşandığı o geceyi AA muhabiri ile paylaştı.

Darbe gecesi Ankara'da er olarak vatani görevini yaptığını dile getiren Uzun, 15 Temmuz akşamı Merkez Orduevi Korumalı Konutlar önünde uzman çavuş Erdal Anbarcı ile nöbette olduğunu belirtti. Uzun, Tümgenaral Ali Doğan İnce'yi almak için konutlara girmeye çalışan cuntacı askerlerle çatışmaya girdiklerini ve bu sırada Anbarcı'nın yaralandığını ifade ederek, kendisinin mermisi bittiğinde uzman çavuş Anbarcı'nın silahını alarak çatışmaya devam ettiğini ve yaklaşık 5 dakika sonra darbeci askerlerin bölgeden ayrıldığını anlattı.

Ülkede yaşayan herkes için kötü bir gün olan 15 Temmuz'u unutamadığını dile getiren Uzun, şöyle konuştu: "O gün kötü ama benim ve milletimiz için gurur verici güzel bir gündü. Mutlu ve gururluyum. Çünkü o hainlerin üstesinden geldik. Herkes gibi ben de o gün namusum ve vatanım için ölümü göze almıştım. Allah göstermesin, öyle bir şey yeniden yaşansa milletimizle beraber yine en önde giderim. Asker veya sivil olmam bir şeyi değiştirmez. Vatan ve millet için yeniden ölümü göze alırım." Uzun, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla düzenlenecek anma programlarının hatırlatılması üzerine de hep birlikte milletin bir araya gelerek yeniden nöbet tutacağını kaydetti.

Sitene Ekle
Yorumlar