GÜNCEL

Darbe Girişimi Gününe İlişkin Yeni Görüntüler (2)

Darbe girişimi sırasında, darbecilerin hedefindeki yerlerden olan Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde Foto Film Şube Müdürlüğü görevlilerince kaydedilen görüntüler, Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin darbe davasının ek klasörlerinde yer aldı.

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında, darbecilerin hedefindeki yerlerden olan Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde Foto Film Şube Müdürlüğü görevlilerince kaydedilen görüntüler, Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin darbe davasının ek klasörlerinde yer aldı.

Görüntülerde, darbeci askerlerin zırhlı araçlarla Emniyet Müdürlüğü binası çevresinde toplandıkları, zaman zaman ateş açtıkları ve vatandaşların protestosu ile karşılaştıkları görünüyor. Görüntüde zırhlı araçlardaki darbecilerin polislere de ateş açtığı görünüyor. Sonraki dakikalarda, yaya olarak gelen askerleri Emniyet Müdürlüğünün bahçesinde bulunan polisler, "Asker gelme, vururum", "Sıkarım, gelme", "Aklınızı başınıza alın", "Akıllı olun", "PKK mısınız?", "Hainin peşine gitme" şeklinde uyarıyor. Zaman zaman darbecilerin silah seslerinin duyulduğu görüntülerde, yaralanan bir polis memurunun kanamasını durdurmak için diğer polislerin tampon yapması yer alıyor.

Sitene Ekle
Yorumlar