HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan teşkilata 30 bin jesti

İllerde 47 belediye başkanından sadece 17’siyle yola devam eden AK Parti’nin değişim trendini ilçe belediyelerinde de sürdürmesi bekleniyor. Nüfusu 30 binin altında olan ilçelerde teşkilatın önerdiği isimlerin öncelik alacağı belirtiliyor.

Abone ol

Seçim takvimini işleten AK Parti’de gözler ilçelerin belediye başkan adaylarına çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da seçim çalışmalarında ağırlığı ilçe adaylarına kaydırdı. Hafta sonunu İstanbul’da geçiren Erdoğan’ın, İstanbul ve Ankara’nın ilçeleri üzerinde detaylı bir çalışma yaptığı belirtiliyor

YENİLENME TAMAMLANACAK
Yeni Şafak'ın haberine göre, Erdoğan, AK Parti’ye dönüşü ile başlattığı değişim sürecini belediye başkan adayları ile büyük oranda tamamlayacak.

TEŞKİLATA 30 BİN JESTİ…
İllere yansıyan değişimin Erdoğan’ın üzerinde çalıştığı ilçelere de yansıması bekleniyor. AK Parti kaynaklarından da bu yönde bilgiler ulaşırken, anketler başta olmak üzere vatandaş ve teşkilatın da onay verdiği isimlerin tercih edileceği vurgulandı. Nüfusu 30 binin altında olan ilçelerde teşkilatın önerdiği isimlerin öncelik alacağı belirtiliyor. AK Parti Genel Merkezi ilçeler üzerinde çalışmalarını belli bir noktaya getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da İstanbul ve Ankara’nın ilçelerinin belirlenmesinde kapsamlı bir çalışma yürütüyor.

LİDERLER ZİRVESİ BU HAFTA
AK Parti ve MHP arasında görüşmelerde sona gelindi. 30 büyükşehir ve ilçeler üzerindeki görüşmelerde, her iki parti karşılıklı jestlerine devam ediyor. MHP, İstanbul, Ankara, İzmir, Erzurum ve Denizli’den aday göstermeyecek. AK Parti’nin isim duyurmadığı Mersin, Adana, Manisa, Muğla, Aydın ve Osmaniye’den hangilerinde aday gösterip göstermeyeceği netlik kazanmadı. Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin bu hafta görüşerek ittifaka son şeklini vermesi bekleniyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Kerem Göğüş kimdir ne iş yapıyor Wilma Elles'in imam nikahlı eşi
Obradovic'ten futbol takımına destek çağrısı
ABD Suriye'de Öcalan'ın 'benim veliahtımdır' dediği isim ile çalışacak
Erdoğan yetki verdi TTK'ye 1500 işçi alınacak
Ekonomide kritik gün büyüme verileri açıklanacak
İstanbul, Ankara, İzmir ve 15 ilin seyahat yasağı kalktı! 1 Haziran'da açılacak yerler
Yorumlar 2 yorum