BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 4. Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Uluslararası sistem kelimenin tam anlamıyla çatırdıyor' dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Mahkemeler Zirvesinde yaptığı açıklamasında, milyarlarca insanın umut bağladığı uluslararası sistemin kelimenin tam anlamıyla çatırdağını ifade etti. Türkiye olarak her fırsatta BM'de özellikle de Güvenlik Konseyinde reforma ihtiyaç duyulduğunu söylediklerinin altını çizen Erdoğan 'Dünya beşten büyüktür' diye formüle ettiğimiz bu çağrımızın temelinde adalet talebi vardır" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4. Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi'nin akşam yemeğinde konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Mevlana hazretleri hukuku adalet denizinde bir katre olarak görür. Hakimler tanrının ölçüsü gibi hareket etmelidir der. Adalet demek her şeyin yerli yerinde olması demektir. Günümüzde de bir ülkenin gelişmişliğinin ve ya geri kalmışlığının en iyi ölçüsü hukuk sisteminin iyi çalışıp çalışmadığıdır. İlk insandan bu yana kadar madem hukuk önemli neden bunca zulüm, haksızlık, gözyaşı var. Batının çöpe attığı yiyecekler Afrika'daki tüm insanları doyurabilir.

"SİSTEM ÇATIRDIYOR"

Üzüntüyle belirtmek durumundayım ki ne bu kurumlar ne de belgeler ön görüldüğü şekilde çalışmıyor. Uluslararası sistem kelimenin tam anlamıyla çatırdıyor. BM'deki özellikle de güvenlik konseyinde reforma ihtiyaç duyulduğunu söylüyoruz. Dünyanın kaderinin bir ülkeye bağlı olması en büyük adaletsizliktir. Buranın tamamen reforme edilmesi gereğine inanıyoruz. 

"33 MİLYAR DOLAR HARCAMA"

33 milyar dolar Suriye'den gelen mülteciler için sadece harcama yaptık. Suriye'de huzuru tesis ettiğimiz her yerde güvenlik ve adalet sistemini işler hale getiriyoruz. Buna karşılık bölgede hale Türkiye'nin insani duruşunun karşısına terör örgütü ile iş birliği yapan ülkeler çıkıyor. Buna rağmen lafa geldiğinde ağızlarından demokrasiyi, insan haklarını düşürmeyenler bu örgütleri destekliyor."

Sitene Ekle
Yorumlar
ÖNCEKİ VİDEOLAR
İstanbul'da korkutan yangın: Hastalar tahliye edildi!
Sevgilisini yakarak öldürmüştü: O cani tutuklandı!
Doktor otomobili ile çocuğa çarptı! Sonrasında ise...
Tünelde yanan araç böyle infilak etti!
CHP'li Kaftancıoğlu, İstanbul 'adayını' açıkladı!
Arda Turan - Berkay kavgasının görüntüleri ortaya çıktı!
Erkenci Kuş 15. bölüm 2. fragmanı
Bir Deli Rüzgar 5. bölüm 2. fragmanı
Yeni Gelin 57. bölüm 2. fragmanı
Bir Umut Yeter 3. bölüm fragmanı