Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara mitinginde müjdeleri peş peşe sıraladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara mitinginde müjdeleri peş peşe sıraladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara 19 Mayıs stadyumundaki AK Parti mitinginde konuştu. Erdoğan, Ankara'ya stat, fuar alanı ve millet bahçesi müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara mitinginde müjdeleri peş peşe sıraladı! - Sayfa 1

Ankara 19 Mayıs Stadı’nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankaralılara 3 tane müjde vereceğini duyurarak bunları art arda sıraladı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o konuşması;

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara mitinginde müjdeleri peş peşe sıraladı! - Sayfa 2

"Şimdi geliyoruz yeni müjdelerimize. Bunlardan ilki Ankara' ya kazandıracağımız 55 bin kişilik yeni stadyumumuzdur. Bu stadın yerine uluslararası karşılaşmalara uygun şampiyonlara ev sahibi yapacak bir stad yapmayı planlıyoruz. Bu vesileyle Süper Lig’e çıkan Ankara Gücü takımımıza da başarılar diliyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara mitinginde müjdeleri peş peşe sıraladı! - Sayfa 3

İkinci müjdemiz fuar alanı. Ankara'nın uzun zamandır beklediği fuar alanını Akyurt'ta yapıyoruz. İhalesi yapıldı, önümüzdeki günlerde inşasına başlanıyor ve bir yılda tamamlanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara mitinginde müjdeleri peş peşe sıraladı! - Sayfa 4

Üçüncü müjdemiz, millet bahçesi. Millet bahçemizin bir ucu Ankara Emniyet Müdürlüğü binasının önündeki kavşaktan başlayacak, eski hipodrom alanını, Atatürk Kültür Merkezi'ni, yeni yapılacak stadı, Arena Spor Salonu'nu, Gençlik Parkı'nı içine alıp yeni yapılan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binasını, adliye binasının bulunduğu alanı da kuşatarak Melike Hatun Camisi'ne ve oradan Ulus'taki heykele kadar uzanacak. İşte böyle dev bir alanda millet bahçesini oluşturuyoruz. Artık yeşil Ankara olacak. Bu alan içindeki kullanılan tesisler kalacak, gereksiz olanlar ortadan kaldırılacak. İngiliz'in Hyde Park'ı varsa, bizim de Ankara'da millet bahçemiz olacak.