BIST 5.142
DOLAR 18,81
EURO 20,50
ALTIN 1.165,89
HABER /  DÜNYA

CNN daha fazla dayanamadı, Trump'ı dava etti

Amerikan haber kanalı CNN, Donald Trump'ın devamlı olarak kendilerini hedef alan uygulamaları nedeniyle artık yeter dedi. ABD Başkanı son olarak bir gazetecinin Beyaz Saray'a girişini yasaklamıştı.

Abone ol

Amerikan haber kanalı CNN, ABD Başkanı Donald Trump'ı gazeteci Jim Acosta'nın Beyaz Saray'a girişini yasakladığı için dava ettiğini duyurdu.
CNN kanalından yapılan açıklamada, Başkan Trump ve bazı yardımcılarına, Jim Acosta'nın Beyaz Saray'a girişinin yasaklanması sebebiyle dava açıldığı belirtildi.

Geçtiğimiz hafta Beyaz Saray’da Başkan Donald Trump ve CNN Muhabiri Jim Acosta arasında yaşanan tartışmanın ardından Acosta’nın Beyaz Saray akreditasyon kartına gizli servis elemanları tarafından el konulmuştu.

CNN muhabiri Jim Acosta’nın ABD’ye sığınan mülteciler ve Rusya’nın seçimlere müdahalesi soruşturması ile ilgili sorularına sinirlenen Trump, “Bırak da ülkeyi ben yöneteyim, CNN’i de sen yönet” dedikten sonra konuşmaya devam eden Acosta’ya öfkelenerek, “Sen kaba ve berbat bir insansın. CNN’de yalan haberleryaptığınız için de halkın düşmanısınız” şeklinde tepki göstermişti.