GÜNCEL

Cizre'de PKK saldırıları: 3 PKK'lı öldürüldü

Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK üyeleri, 3 ayrı yerde polise roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, 3 PKK'lı öldürüldü.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lılarca, polise 3 ayrı yerde roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı yapıldı.


Gece Yafes Mahallesi'nde bir grup PKK'lı, devriye gezen polis ekibine, başka bir grup ise Kale Mahallesindeki Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü ek hizmet binasına roketatar ve uzun namlulu silahla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.


PKK'lıların attığı bir roketatar mermisi, Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet binasının yanındaki Cizre Öğretmenevine isabet etti. Merminin infilak etmemesi nedeniyle olayda ölen ya da yaralanan olmadı.


Sabaha karşı Dörtyol kavşağında ise zırhlı polis aracına PKK'lılarca roketatarlı saldırı yapıldı. Roketatar mermisinin isabet ettiği iş yerinde hasar oluştu.


Saldırıların ardından çıkan çatışmalarda 3 PKK'ı öldürüldü.


Mardin'in Derik ilçesinde gerçekleşen saldırıda da bir uzman çavuş şehit olmuş, bir asker de ağır yaralanmıştı.


Yolu kapattılar


Cudi ile Şah mahallelerinin kesiştiği kavşağı toplanan PKK yandaşı bir grup, durdurdukları araçlarla yolu ulaşıma kapattı.


Güvenlik güçlerinin uyarılarına rağmen dağılmayarak, taş ve patlayıcı ile saldıran gruba biber gazıyla müdahalede bulundu.


PKK'lıların saldırıları ve ardından yaşanan çatışmalardan endişe duyan esnaf işyerini açmazken, veliler de okullardaki çocuklarını alıp, evine çekildi.


Ambulansa 2 kurşun isabet etti


Konak Mahallesi'nde doğum sancıları çeken bir kadını almaya giden ambulans da çatışmalar sırasında PKK'lıların kurşunlarına hedef oldu. Bir kurşun ambulansın arka camına, diğer kurşun da ambulansın yan tarafına isabet etti. Saldırıda yaralanan olmadı.


Aynı mahallede evine giden 14 yaşındaki A.C., nerden geldiği bilinmeyen bir kurşunun ayağına isabet etmesi sonucu yaralandı. Yakınları tarafından Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan A.C., burada yapılan ilk müdahalesinin ardından Gaziantep'e götürüldü.

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar