HABER /  CHP

CHP'li Sındır'dan Kütahyalı'ya tepki

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Beyaz TV'deki sözleri nedeniyle Rasim Ozan Kütahyalı'ya tepki gösterdi. Sındır, Kütahyalı'nın bu sözlerinin bir özür açıklamasıyla geçiştirilemeyeceğini söyledi.

Abone ol

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Rasim Ozan Kütahyalı'nın, Bosna halkını, Boşnakları ve onlarla duygusal bağları olan tüm yurttaşları rencide eden, derinden üzen, tarihi ve milli değerleri aşağılayan sözlerini nefretle kınadığını bildirdi.

Sındır, Kütahyalı'nın Beyaz TV'de yayımlanan "Beyaz Futbol" programında sarf ettiği sözlere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Kütahyalı'nın bu sözlerinin bir özür açıklamasıyla geçiştirilemeyeceğini belirten Sındır, şunları kaydetti:

"Rasim Ozan Kütahyalı'nın Bosna halkını, Boşnakları ve Bosna halkı ile duygusal bağları olan tüm yurttaşlarımızı rencide eden, derinden üzen, bu çerçevede tarihimizi ve milli değerlerimizi aşağılayan sözlerini nefretle kınıyorum. Bunun gibi densiz, ahlaksız ve kışkırtıcı söz ve eylemlerin ülkemizde milli birlik ve beraberliğimize büyük tahribat yaratacağı öngörüsüyle sözlerin ifade edildiği yayın kuruluşunda tekzibini ve gerekli her türlü yasal yaptırımın yapılmasını bekliyoruz."

ÖNCEKİ HABERLER
Ağrı'da 294 mülteciye gözaltı
Trump Kuzey Kore'yi "Teröre destek veren ülkeler" listesine ekledi
'FETÖ elebaşısının fanilasını öğrencilere öptürdüler'
Sagopa Kajmer ve Kolera boşandı
Flaş gelişme: Türkiye, Ruslara izin verdi!
Hacet namazı nasıl kılınır 4 rekatlık hacet namazı kılınışı
Yorumlar