HABER /  CHP

CHP'li Özgür'den MHP'ye dolar eleştirisi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin Manisa il teşkilatında partililerle bayramlaştı. Buradaki törende hükümetin ekonomik politikasını eleştiren Özel, dolar bozduran MHP'yi ise şov yapmakla suçladı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP'nin hiç döviz hesabı olmadığını söyleyerek MHP'yi eleştirdi. Gücünü milliyetçi söylemlerden alan MHP'nin 4 liradan aldığı doları 7 liradan bozduğunu söyleyen Özel, "Bu şov milliyetçilerini vatandaşlara şikayet ediyorum" diye konuştu.

CHP Manisa İl Başkanlığı, Kurban Bayramı arifesinde partilerle CHP Şehzadeler İlçe Başkanlığı'nda bayramlaştı. Burada yaptığı konuşmada hükümetin ekonomi politikasını eleştiren Özel, saldırıların Türkiye'nin güçsüz olmasından kaynaklandığını ifade etti.

İşte Özel'in açıklamalarından satır başları:

"Bir tweet'leriyle ekonomimiz altüst oluyorsa, bir günde Amerikan Başkanı, Türkiye için nefret söylemini tercih ettiğinde paranız yüzde 20 değer kaybediyorsa o zaman sorunu başka bir yerde aramanız lazım. Amerikan Başkanı dünyanın hiçbir güçlü ülkesinde bırakın bir sözüyle değil liralar, kuruş dahi kaybettiremez. Hatta o ilişkileri bozduğu için kendi parasının değer kaybetmesi beklenir.

MHP'NİN DÖVİZ HESABINA ELEŞTİRİ

Oysa geçtiğimiz günlerde bir parti portföyündeki neredeyse bütün varlığını dolara yatırmış. Gücünü milliyetçi söylemlerden alan, isminde milliyetçilik olan parti 7 liradan dolar bozdurdu. ' Dolar bozdurun' çağrıları 2 yıl önce başladı. Sonuncusu 5 ay önceydi. Dört kez Türkiye'de dolar bozdurmayla ilgili, Cumhurbaşkanı'nın ağzından seferberlik çağrıları oldu. Sonuncusunda da şu ifadeler kullanıldı; 'Dövizini bozdurmayan vatana ihanet halindedir' deniliyordu. O günlerde dolar 4.3 liraydı. Bir parti dolarını elinde tutuyordu. Dolar 7 lira olunca bu parti, dolar bozdurdu.

"BUNLAR ŞOV MİLLİYETÇİLERİ"

Öyle milliyetçilik sözle olmaz. Hiç dolarımız olmadı ki bugün bozduralım. 4 liradan dolar yapıp, 7 liraya bozduran milliyetçilik üzerinden söylem geliştiren partilere, bunların cebine milyonlarca dolar koydukları yandaş şirketlere vatandaşın vicdanına seslenerek bu yandaşları ve bu şov milliyetçilerini şikayet ediyoruz."

ÖNCEKİ HABERLER
Merkel'den açıklama! Türkiye'nin yardıma ihtiyacı yok
Türkiye ABD'ye karşı harekete geçti: DTÖ hamlesi!
ABD Büyükelçiliğine saldıran iki zanlı yakalandı
Samsun'da 2 kardeş cinayetten tutuklandı!
Şanlıurfa'da PKK/KCK operasyonunda 10 kişi gözaltına alındı!
Emir Can İğrek kimdir kaç yaşındadır?
Yorumlar 20 yorum