BIST 1.103
DOLAR 7,25
EURO 8,55
ALTIN 460,69
HABER /  CHP

CHP'den Halaçoğlu'na yapılan en sert eleştiri!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmeht Bekaroğlu Halaçoğlu'nun "Baykal'a oy verseydik, dinsiz bir partiye oy verdiğimiz için bize yükleneceklerdi" sözlerini internethaber'e değerlendirdi.

Abone ol

NESRİN YILMAZ
İNTERNETHABER-ANKARA 

Meclis'te düzenlediği basın toplantısında "Deniz Baykal'ı seçseydik bize dinsiz bir partinin adayını seçtiniz diyeceklerdi" diyerek tepkileri üzerine çeken Yusuf Halaçoğlu'nun sözleri tartışılmaya devam ediyor.

CHP'den ardı ardına yapılan açıklamalarda istifaya davet edilen Halaçoğlu, dün internethaber.com'a yaptığı açıklamada sözlerinin yanlış anlaşıldığını, CHP'ye dinsiz demediğini, gelecek eleştirileri söylediğini belirtmişti.

Halaçoğlu'na bugün bir tepki de CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu'ndan geldi. Bekaroğlu, Halaçoğlu'nun açıklamayı başka bir parti üzerinden korkakça yaptığını söyledi.

Halaçoğlu'nun sözlerinin bilinçaltının dışavurumu olduğunu belirten Bekaroğlu, hakkında bir işlem yapılmazsa bu sözlerin MHP tarihine ve Türk siyasi tarihine kara bir leke olarak geçeceğini belirtti.

Bekaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

AYIP, NEFRET SÖYLEMİ VAR, KORKAKÇA


Ayıp, ayıp, ayıp. Nefret söylemi kokan bir açıklama. Herkesin dini kendine, bir siyasetçinin bir partiyi üstelik de başka bir partinin üzerinden, başka bir partinin adını anarak korkakça, bu şekilde karalaması, özellikle dini kullanarak karalaması çok ayıp.

KÖTÜ SÖZ SAHİBİNE AİTTİR

Partiler dolaylı olarak bu anlamda kendilerini şimdiye kadar suçlamışlar ama böylesi de görülmemişti, kötü söz sahibine aittir. Her şey milletin önünde olduğu için kendisini millete ve Allah'a havale ettik.

MHP BİRÇOK ALANDA NEFRET SÖYLEMİ TAŞIYICISI BİR PARTİ, BİLİNÇALTINI ORTAYA KOYMUŞ

Böyle zamanlarda "istifa et, özür dile" gibi çağrılar adettendir. Bir kere bu laf ağzından çıkmıştır, Halaçoğlu bilinçaltını ortaya koymuş. MHP birçok alanda nefret söyleminin taşıyıcısı bir parti, burada da o bilinçaltındaki bu eğilimi ortaya koymuştur, ayıpladık. 

TÜRK SİYASİ TARİHİNDE KARA LEKE OLARAK KALACAKTIR

Halaçoğlu ve bu sözleri Türk siyasi tarihinde bir kara leke kalacaktır, tabii Halaçoğlu ile ilgili bir işlem yapmazsa MHP'de de kara bir leke olarak kalacaktır.
 

ÖNCEKİ HABERLER
DERGİ - İngiliz kahvaltısı üç öğün yenecek kadar iyi mi?
Translara yönelik ayrımcılığa karşı 'cinsiyetsiz tuvalet' geliyor
O iddia doğrulandı! 90 Uygur Türk'ü...
Erhan Çelik'i kızdıran eski eş sorusu!
Erken seçim kehaneti AK Parti'ye kritik uyarı
Didem Ceran kimdir yaşı kaç Tamer Karadağlı'nın yeni sevgilisi çıktı
Yorumlar 23 yorum