BIST 1.333
DOLAR 7,79
EURO 9,47
ALTIN 461,91
HABER /  CHP

CHP'den flaş açıklama: Salı günü yeni bir bomba patlıyor

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, ajanlık yapmakla suçlanan Reza Zarrab konusunda hükümete ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a salı gününe kadar süre verdiklerini söyledi.

Abone ol

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, yabancı devlet lehine askeri ve siyasi casusluk yapmakla suçlanan Reza Zarrab’a belgelerin kim tarafından, ne karşılığında verildiğini 5 Aralık Salı günü yapılacak CHP Grup Toplantısı’na kadar açıklanmasını istediklerini belirtti.

Özgür Özel, "Açıklanmazsa Salı günü büyük bomba patlayacak. Bu sefer genel başkanınız, Arena’da 25 bin kişinin önünde Zarrab’ın bu belgeleri kimden ve ne karşılığından temin ettiğini açıklayacak" diye konuştu.

’SALI GÜNÜ YENİ BOMBA PATLIYOR’
Özgür Özel, Salı günü partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önemli açıklamalarda bulunacağını söyledi. Özel yaptığı açıklamada, "Pazartesi günü belgelerin asılları savcılığa gidecek. Salı gününe kadar genel başkanımızın AK Parti Genel Başkanı’na verdiği süre dolacak. Eğer Reza Zarrab’ı ajanlık yapmakla suçluyorlar ya, belgeleri kimden ve ne karşılığı elde ettiği, Cumhurbaşkanı ile Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanmazsa, Salı günü yeni bir bomba patlıyor. Salı günü büyük bomba patlayacak. Bu sefer genel başkanınız, Arena’da 25 bin kişinin önünde Zarrab’ın bu belgeleri kimden ve ne karşılığından temin ettiğini açıklayacak" diye konuştu.

SATIŞ NE ZAMAN YAPILDI?
CHP’li Özel açıklamasında, Man Adası’ndaki şirketle ilgili, "Diyorlar ki; ’Böyle bir şey yok. Bir şirket aldı, bir şirket satıldı’ diye. Bir şirket ne sattı? Bu şirket satışı ne zaman yapıldı? Faturası nerede? Bir şey sattıysan faturayı koyacaksın. Faturasız satış milli menfaatlerin satışıdır. Bunu görelim. Bir satışın faturasını ortaya koyamıyorsan, milli ve ulusal menfaatleri sattın demektir. Bu Man Adası’nı vatandaşlardan bilen yoktu. Kimden öğrendik, bunlardan. Peki bu Man Adası’ndaki şirketin dışında başka bir şirket var mı? Var. Adı ne BUMERZ. Bu BUMERZ, ne oluyor? Yani BUMERZ’in Bu’su Burak, M’si Mustafa, Er’i Erdoğan. Z’si ise Ziya eniştenin Z’si. Ha bu tesadüf mü? Özgür Özel mi uydurdu bunu? Kuruluş senedine bakıyorsun, 2008 yılı Man Adası şirketin adı BUMERZ. MAN Adası’nda bunları bilmeyen yok. Erdoğanlar’ın şirketi. Man Adası’na gitsinler sorsunlar. ’Erdoğan bunun neresinde?’ diye soruyorlar. Güneş, güneş sisteminin neresindeyse Erdoğan da bu iddiaların tam ortasında. Bütün sistem üzerinde dönüyor" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
AÖF sınav sonuçları 25 - 26 Kasım 2017 güz dönemi sorgu ekranı
Zarrab'ın gizli Dubai planı! El yazısı talimatlar ele geçirildi
Sahte polis gerçeğine yakalandı
Metrobüs yoluna TIR devrildi trafik felç oldu
Takla atan otomobil park halindeki otomobilin üzerine düştü
Medicana'dan 'kulağınızı pamuklu çubukla temizlemeyin' uyarısı
Yorumlar 11 yorum