BIST 9.680
DOLAR 32,43
EURO 34,44
ALTIN 2.486,10
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

CHP'de toplu istifa: Bu adayla seçimi kazanma şansımız yok

CHP'de İstanbul ilçe adaylarının açıklanmasının ardından ilk toplu istifa haberi Sancaktepe'den geldi. CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Sevgi Aksu "Sancaktepe'de şu anda atanan adayımız ile seçimi alma şansımızın hiç olmadığını çok net bir şekilde ne yazık ki görüyoruz" dedi.

Abone ol

CHP İstanbul ilçe adayları teşkilatta depreme yol açtı. Sancaktepe Belediye Başkanı adayı Özgen Nama'nın aday gösterilmesi ilçe teşkilatını karıştırdı. CHP Sancaktepe İlçe Yönetim Kurulu, yerel seçimlerde Alper Yeğin'in Sancaktepe Belediye Başkanlığı'na aday gösterilmemesini eleştirdi. Kurul üyeleri, toplu olarak görevlerinden istifa ettiklerini açıkladılar.

İstifa kararını CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Sevgi Aksu yaptığı açıklama ile duyurdu. "Genel merkezin hak, hukuk ve adalet anlayışı ile emeğe ve örgüte yeterince değer vermemiş olması ile sonuçlanmıştır" diyen Aksu sözlerine şöyle devam etti: 

Şişli adayı çekildi Ataşehir şaşırttı CHP İstanbul ilçe adaylarına bakın!

CHP Marmaris ilçe yönetimi topluca istifa etti

5 YILDA BİR PARTİYE UĞRAYAN ADAY
"Bizler, Sancaktepe ilçe başkanlığı ve yönetimi olarak yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi için bir önceki ilçe başkanımız ve aday adayımız Alper Yeğin ile birlikte gecemizi gündüzümüze katarak Sancaktepe'de yerel seçimleri alabilmek için emek verdik. Sancaktepe'de şu anda atanan adayımız ile seçimi alma şansımızın hiç olmadığını çok net bir şekilde ne yazık ki görüyoruz. Ancak 2014 yılında yapılan hataların genel merkez tarafından tekrarlanmış olduğunu da izliyoruz. 2014 yılında seçimi alamamış olan ve beş yılda bir partiye uğrayan bir adayın bölgecilik, kökencilik ve mezhepçilik gerekçeleri ile tekrar aday olma talebinin genel merkez tarafından kabul görmesi hatasıdır. Yine aynı şekilde bu adayımızın atanmış olması genel merkezin hak, hukuk ve adalet anlayışı ile emeğe ve örgüte yeterince değer vermemiş olması ile sonuçlanmıştır. Bu da bizim Sancaktepe ilçe başkanlığı ve ilçe yönetim kurulu üyeleri olarak istifa kararı almamıza sebep olmuştur."

CHP'Lİ VEKİL PM'DEKİ GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ
CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç (PM), İzmir’den gösterilecek kimi adaylara tepki göstererek, PM’deki görevinden istifa etti. CHP PM’de sabaha kadar devam eden belediye başkan adayları mesaisi, sıcak anlar yaşandı. PM’de  yer alan ve aynı zamanda TBMM Kamu İktisadi Komisyonu (KİT) üyesi olan CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç’ın, aday listesine tepi göstererek Parti Meclisi üyeliğinden istifa ettiği öğrenildi.

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu istifa kararından vazgeçti