BIST 10.768
DOLAR 32,93
EURO 35,39
ALTIN 2.461,34
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

CHP'de muhalif delegelere bu mesaj gönderildi

CHP’de olağanüstü kurultay için harekete geçip yeterli imza toplayamayan muhalifler tüzük kurultayına gidip gitmemeyi tartışmak üzere pazar günü Ankara’da buluşuyor.

Abone ol

CHP'de muhaliflerin oluşturduğu Çağrı Grubu, tüzük kurultayı önerisini tartışmak üzere imzasını veren delegelerle pazar günü Ankara'da Türkiye Barolar Birliği’ne ait Latanya Oteli’nde toplanacak.

CHP'de olağanüstü kurultay için harekete geçip başarılı olamayan muhaliflerin konuya ilişkin, Çağrı Heyeti adına delegelere gönderdikleri mesajda şöyle denildi:

“Sevgili Yol Arkadaşımız, 

Olağanüstü Kurultay çağrısında bulunan delegelerimiz ile bir araya gelip bundan sonraki yol haritamızı belirlemek üzere 12.08.2018 Pazar günü saat:14.00'te Ankara Latanya otelde toplantı düzenleyeceğiz. Düşünceleriniz bizim için önemlidir. Katılımınızı rica ederiz. "

MUHARREM İNCE KATILACAK

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre Muharrem İnce'nin de katılacağı toplantıda tüzük kurultayı önerisi tartışılacak. Bu toplantıda alınacak karar doğrultusunda pazartesi Noter'e gidilerek, tüzük kurultayı için imza verilecek. Tüzük kurultayına gidilebilmesi için toplam delegelerin yüzde 20'sinin imzası yetiyor. Bu da 248 delegeye denk düşüyor. Muhalifler, tüzük kurultayında 622 imza toplayarak, genel başkan seçimi yapmayı  planlıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu kurultay sorusuna cevap vermedi

CHP'de toplu istifa! 'Bile bile lades' deyip ayrıldılar