Çay nasıl demlenir biliyoruz ama bu püf noktası kanser yapıyor

Çay nasıl demlenir biliyor musunuz? Bu soruya cevabınız evet olacaktır ama çay demlemenin bazı püf noktaları var. İşte çayı demlerken dikkat edilmesi gerekenler ve yanlış çay demlemenin neden olduğu hastalıklar…

Çay nasıl demlenir biliyoruz ama bu püf noktası kanser yapıyor - Sayfa 1

Evlerimizin, sohbetlerimizin vazgeçilmezlerinden biridir çay. Kültürümüzün bir parçası olan çay nasıl demlenir biliyor musunuz? Cevabını büyük ihtimalle evet olacaktır ama bu püf noktalarını okuyunca, bazı detaylara dikkat etmediğimiz ortaya çıkıyor. İşte çayı demlerken dikkat edilmesi gerekenler ve yanlış çay demlemenin neden olduğu hastalıklar…

16
Çay nasıl demlenir biliyoruz ama bu püf noktası kanser yapıyor - Sayfa 2

Çayın acı olmaması ve uzun süre dayanması ; Çayın acımaması ve uzun süre dayanması için demlemiş olduğunuz çayı ocak üzerinde bekletmemenizi öneririz. Bu durum çayın acımasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle çay iyice demlendikten sonra muhakkak ocak üzerinden alınmalıdır. Aksi taktirde başta gastrit ve ülser olmak üzere midede meydana gelebilecek hasarlara sebebiyet verebilir.

26
Çay nasıl demlenir biliyoruz ama bu püf noktası kanser yapıyor - Sayfa 3

Çayı yüksek ısıya maruz bırakmayın ; Çayı demlerken veya demledikten sonra yüksek ısıya maruz bırakmamalısınız. Yüksek ısıda kalan ve demlenen çay insan sağlığı için büyük tehdit oluşturabilir. Sürekli yüksek ısıda ve kaynar bir şekilde içilen çay ilerleyen zamanlarda kanser hastalıklarına sebebiyet verebilir.

36
Çay nasıl demlenir biliyoruz ama bu püf noktası kanser yapıyor - Sayfa 4

Dışarı da içtiğimiz çayların yüksek ısıya maruz kaldığı nasıl anlarız diyorsanız, acımaya yüz tutmuş ağzınızda fazla buruk bir tat bırakmasından anlayabilirsiniz.

46