HABER /  GÜNCEL

Çavuşoğlu ABD Dışişleri Bakanı ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo telefon görüşmesi yaptı. Çavuşoğlu bu görüşmeyle Brunson krizinin ardından Pompeo ile ikinci kez irtibat kurmuş oldu.

Abone ol

ABD Başkanı Donald Trump ve Yardımcısı Mike Pence'in, ABD'li Papaz Andrew Craig Brunson'ın serbest bırakılmaması halinde Türkiye'ye yaptırım uygulayacakları şeklindeki tehditkar söylemlerinin Türkiye ile ABD arasında neden olduğu gerilimin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile ikinci kez telefonla görüştü.

ABD Başkanı Donald Trump ve Yardımcısı Mike Pence'in, perşembe günü sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda,  ABD'li Papaz Andrew Craig Brunson'ın serbest bırakılmaması halinde Türkiye'ye yaptırım uygulayacakları şeklindeki tehditkar söylemlerde bulunmuşlardı. Bu açıklamalara Türkiye'den çok sert tepki gösterilmişti. Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, aynı gün telefon görüşmesi gerçekleştirmişti. Görüşmede Çavuşoğlu, Pompeo'ya, Türkiye'nin kimsenin tehdidine boyun eğmeyeceğini ve hukuk kurallarının istisnasız herkes için geçerli olduğunun altını çizmişti.

Çavuşoğlu ile Pompeo, bugün de telefonla görüştü.

ÖNCEKİ HABERLER
Bakan'dan öldürülen Ayşegül öğretmen için paylaşım
Türk oyuncu Melisa Sözen Fransız filminde rol aldı
TSK'dan flaş açıklama o teröristler yakalandı
Fuat Oktay'dan dikkat çeken yeni dönem açıklaması
Arabada unutulan üç aylık bebek sıcaktan öldü
Arnavutköy cuma namazı kılınacak camiler listesi-29 Mayıs 2020
Yorumlar 9 yorum