BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  DÜNYA

Casusluğa karşı daktiloya geçiyorlar 

Almanya Federal Meclis Araştırma Komisyonu'nun iç ve dış yazışmalarda casusluğa karşı önlem almak için daktilo kullanacağı ifade edildi.

Abone ol

Almanya Federal Meclis Araştırma Komisyonu'nun iç ve dış yazışmalarda casusluğa karşı korunmak amacıyla daktilo kullanacağı bildirildi.

Alman Dış İstihbarat Servisi'nde (BND) görevli bir ajan hakkında ABD için casusluk yaptığı gerekçesiyle soruşturma açılmasının ardından ülkede iletişim konusunda güvenlik önlemler artırılıyor.

ARD televizyonuna konuşan NSA Araştırma Komisyonu Başkanı Patrick Sensber, yazışmalarda daktilo kullanılacağını doğrularken, ''Gizli belgeleri yazmak için tekrar daktiloya ihtiyacımız olacak'' dedi.

Sensberg, bunun haricinde iç yazışmaları ve konuşmaları güvenli tutmak zorunda olduklarına işaret ederek, ''Kilitli e-posta göndermeye, kriptolu telefon kullanmaya ve söyleyemeyeceğim iletişim araçlarını kullanmaya da devam edeceğiz'' dedi.

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) Almanya'da yaptığı dinlemeler ve özellikle Başbakan Angela Merkel'in dinlendiği yönündeki iddiaların ardından Federal Meclis dinlemelere ilişkin mart ayında bir araştırma komisyonu kurmuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Tecavüze uğrayan göçmen kadınlar Meclis gündeminde
Gökhan Gönül’ün mutlu günü
'Bazı patronların özel tecavüz odası var'
Gökyüzünde futbol keyfi
Dünyada satılan her üç Fiat'tan biri Bursalı
İngiliz yazar, öyküsünü Twitter'da yayımlayacak
Barzani Ankara’da
Hacer nerede ?
Serbest piyasada altın
Hamas İsrail askeri üssüne füze attı
Yorumlar 1 yorum