Canlı yayında esrar içmesi olay olmuştu! Elon Musk şimdi de mahkemelik oldu!

Elektrikli araba üreticisi Tesla'nın sahibi Elon Musk hakkında menkul kıymetler dolandırıcılığı suçlamasıyla Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından mahkemeye verildi.

Tesla Motors'un sahibi ünlü iş insanı Elon Musk, son dönemde olumsuz haberlerle gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak canlı yayında esrar içmesiyle gündem olan Musk'ın bu sefer ki sorunu Dolancırılık! BBC’nin haberine göre; Komisyon, Musk’ın, Tesla hisselerini geri toplamak ve borsadan çekmek için mali kaynağı bulduğuna ilişkin açıklamasının “doğru olmadığını ve yanlış yönlendirici” olduğunu savundu.

Dava ile Musk’ın halka açık bir şirkette yöneticilik yapmasının yasaklanması talep ediliyor. 47 yaşındaki Güney Afrikalı işadamı, geçen ay şirket hisselerini geri toplamak için gereken mali kaynağı bulduğunu açıklayarak, iş dünyasında büyük ses getirmişti.

Ünlü girişimci Elon Musk, hakkında açılan davanın adil olmadığını, “doğrunun, şeffaflığın ve yatırımcıların iyiliği için” hareket ettiğini savundu.

Musk açıklamasında, “Dürüstlük benim hayatımdaki en önemli değer olmuştur ve bunu hiçbir zaman tartışma konusu yapmadığım bilinir” dedi. Elon Musk, şirket hisselerini toplamak için yatırımcılara hisse başına, mevcut değerinin beşte bir daha fazlası olan 420 dolarlık ödeme yapmayı teklif edeceğini duyurmuştu.