YAZARLAR

Can Dündar'ın Şerefi Varsa..

Geçen gün katıldığım canlı yayında Can Dündar’a açık bir çağrıda bulundum. ‘Eğer azıcık şeferin ve namusun var ise Mit Tırları ihaneti ile ilgili bilgileri sana kimin verdiğini açıklarsın’ dedim.

Geçen gün katıldığım canlı yayında Can Dündar’a açık bir çağrıdabulundum. ‘Eğer azıcık şeferin ve namusun var ise MitTırları ihaneti ile ilgili bilgileri sana kimin verdiğiniaçıklarsın’ dedim.

Tekrar söylüyorum: Ey Can Dündar! Mit Tırları ile ilgiligörüntüleri sana kim verdi? CHP’li vekiller bas bas bağırıyor EnisBerberoğlu ile olayın alakası yok diye. Eğer azıcık namusun ya dagram kadar şerefin var ise o görüntülerin sana kim tarafındanverildiğini açıklarsın!

CHP’lileri de anlamak zor. Mit Tırları’nın durdurulmasıihanetinin bir Fetö kumpası olduğu ayan beyan ortaya çıkmış. Haberiyayınlayan Can Dündar yurt dışına kaçmış. İktidar partisinemuhalefet kisvesi ile sabah akşam devletimize ve milletimizesaldırmaya başlamış.  Enis Berberoğlu bu olay ile ilgilitutuklanmış ve ceza alması işten bile değil. Buna rağmenKılıçdaroğlu ve kadrosu Can Dündar’a kesinlikle tozkondurmuyor.

Ey CHP’liler! Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Eğersizin iddia ettiğiniz gibi Enis Berberoğlu suçlu değil ise buolayın tek sorumlusu vatan haini Can Dündar’dır. Çünkükendisi görüntüleri teslim aldığı kişiyi açıklamamaktadır.

Ancak siz, Can Dündar’a tepki göstermek bir kenara onu koruyupkolluyor ve olayı Erdoğan’ın üstüne yıkmaya çalışıyorsunuz. CanDündar PKK ve DHKP-C’nin yuvası haline gelmiş Almanya tarafındankuş sütü ile beslenirken ve bütün enerjisini devletimize vemilletimize hakaret etmek ve iftira atmak ile geçirirken sessizkaldınız. Onun öncesinde ise Can Dündar’ın Mit Tırları ihaneti ileilgili gereken tepkiyi göstermek bir kenara bu ihanetimeşrulaştırmaya çalıştınız. Şimdi ise bir yandan Enis Berberoğlumasumdur diyor bir yandan da Can Dündar’la ilgili en ufak bireleştiri getirmiyorsunuz. Bu ne yaman çelişki böyle!

Bütün bunlardan daha vahimi, Cumhuriyet Gazetesi Davası’nı veEnis Berberoğlu’nun tutuklanmasınıTayyip Erdoğan’a saldırmavesilesi olarak görüyorsunuz. Sanki Mit Tırları ile ilgili ihanetgörüntüleri Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanmadı. Sanki CumhuriyetGazetesi özellikle 17 – 25 Aralık sonrasında Fetö’nün faaliyettekigazetesi Zaman ile aynı vahim ve maksatlı başlıkları atmadı. Sankigazete Fetöcülerin eline geçmedi. Bunu sadece biz söylesek ‘yineiftira’ diyerek olayı çarpıtacaksınız. Aydınlık yazarı RızaZelyut’un geçen Mayıs ayında kaleme aldığı yazıda bizimsöylediklerimizin bütün detayları var. İsteyen açıp okuyabilir.Zelyut’a göre Akın Atalay komutasındakiler Cumhuriyet’tekiKemalistleri tepeleyerek gazeteyi Fetöcülerin eline verdi. Gazetebir Taraf Gazetesi haline getirildi. 12.02.2014 tarihli seçim ilegazete tamamen Fetöcülere teslim edildi. Bunlarla ilgili hiçbir şeydemeyecek misiniz CHP’liler?

İnsanlar hata yapabilir. İnsanlar suç işleyebilir. Hataların dasuçların da karşılıkları vardır. Eğer hukuk devletindenbahsediyorsak, suçun bir karşılığı olmak zorundadır. Ancak bu temelilkelerin birilerinde hiç karşılığı yok maalesef.

Dünya’daki örneklere baktığınız zaman vatana ihanet, casusluk vedevletin gizli bilgilerini ifşanın nasıl da ağır şekildecezalandırıldığı görürsünüz. Guardian Gazetesi’nin Snowden olayıile ilgili bilgileri nasıl silmek zorunda kaldığını unutmadık. BirAlman Şirketi’nin Meksika’ya yasa dışı silah satışı ile ilgilihaber yapan gazetecilerin tutuklanmasını hepimiz izledik.Fransa’nın yakın tarihteki yaptırımlarını ve işlemlerini biliyoruz.Söz konusu ülkeTürkiye devlet sırrınıifşa niye bir basın özgürlüğü kategorisi olarak değerlendirilmeyeçalışılıyor? Bunu yapmaya çalışan Hans’ı John’u anlıyoruzda içimizdeki hainleri hazmedemiyoruz! Ve kesinliklehazmetmemeliyiz.

Can Dündar’a vatan haini dediğim zaman beni sosyal medyada linçedenlere de sesleniyorum. Çok beğendiğiniz vatan haininizinarkasında gitmekte sonuna kadar özgürsünüz. Biz onu ABD bayrağınasarılı fotoğrafı ile hatırlayacağız. Kendisine silahdoğrultulduğunda en yakınındakinin arkasına saklanarak onu siperedinmesi ile anacağız. Hakkında yakalama kararı çıkan Akın Atalayyurt dışından dönüp teslim olurken yurt dışındaki abilerinin veablalarının himayesine sığınması ile hatırlayacağız onu. Veyayınladığı ihanet görüntüleri ile ilgili sükutu yüzünden şayetmağdurlar var ise mağdur ettikleri ile hatırlayacağız.

Ve şimdi tekrardan söylüyorum. Eğer CHP’liler samimi ise benimçağrımın aynısını Can Dündar’a yapmalıdırlar. Yok eğer yazılı vegörsel basında iddia edildiği üzere görüntüler başka bir CHP’liyeverildi ise bu gerçek de er ya da geç ortaya çıkacaktır.

Son olarak 'Adalet' için yürüyüş yapanların adaletin terazisinibozan Can Dündar gibi hainleri de hedef almasını tavsiyeediyorum.

Yorumlar6 yorum