BIST 1.191
DOLAR 7,98
EURO 9,45
ALTIN 486,68

Çağatay Akman'ın şarkısı çalıntıymış! Youtube 240 milyona acımadı

Genç şarkıcı Çağatay Akman'ın "Gece Gölgenin Rahatına Bak" adlı şarkı, videosu ile YouTube'da sadece 1 ay içinde 80 milyon izlenmeye ulaşmıştı. En son 240 milyon izlenmeyle rekora koşan Çağatay Akman'ın şarkısı Youtube tarafından kaldırıldı.

Genç şarkıcı Çağatay Akman'ın "Gece Gölgenin Rahatına Bak" adlı şarkı, videosu ile YouTube'da sadece 1 ay içinde 80 milyon izlenmeye ulaşmıştı. En son 240 milyon izlenmeyle rekora koşan Çağatay Akman'ın şarkısı Youtube tarafından kaldırıldı. Sebebi ise Çağatay Akman'ın bu şarkıyı Anna RF'nin 2012 yılında YouTube'a yüklediği 'Jump' isimli şarkısından çaldığı iddiası.

18 yaşındaki genç müzisyen Çağatay Akman'ın YouTube'da yayınladığı şarkısı yaklaşık 240 milyon görüntüleme almış, şarkı yayınlandıktan kısa bir süre sonra Youtube’da trend videoların zirvesine çıkmıştı.

Bir anda sosyal medyanın fenomeni haline gelen şarkı, Anna RF tarafından bulunulan bir telif hakkı nedeniyle YouTube'dan kaldırıldı.

YOUTUBE ACIMADI! Birçok kullanıcı tarafından beğenilen şarkı, yayınlandığı ilk ay 106 milyonluk izlenme rakamına ulaştı.