HABER /  GÜNCEL

Bylockta isimleri çıktı! MEB 1272 kişinin çalışma iznini iptal etti

MEB'den gelen son dakika haberine göre 1272 kişi FETÖ bağlantısı sebebiyle ihraç edildi. Bylock listesinde ismi olan bu kişiler özel okullarda yer alıyordu. Bu kişilerin çalışma izninin iptal edildiği duyuruldu. Bylock kullanan özel okul çalışanların kimlikleri merak konusu.

MEB yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünce Türkiye genelinde Bakanlığa bağlı yaklaşık 27 bin özel öğretim kurumunda çalışan veya daha önce çalışmış kişilere yönelik bir araştırma yürütüldü.

Bu araştırmalar sonucunda bin 272 kişinin FETÖ/PDY terör örgütünün gizli haberleşme programı ByLock kullandığı belirlendi. MEB tarafından, bu kişilerin terör örgütü ile eylem birliği içinde oldukları gerekçesi ile çalışma izinleri iptal edildi. Bu personele, başka bir özel öğretim kurumunda çalışma izin onayı düzenlenmemesi yönünde uygulama yapıldı.

TOPLAM 20 BİN 932 KİŞİ OLDU

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı kurumlarda çalışmakta olup 6749 sayılı Kanunun 2'nci maddesinin 3'üncü fıkrası kapsamında kurumları kapatılan ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği veya iltisakı, bunlarla irtibatı olduğu belirlenen 19 bin 660 personelin çalışma izinleri daha önce iptal edilmişti.

Böylece özel öğretim kurumlarında ceza kaydı koyulan personel sayısı toplam 20 bin 932 oldu.

ÖNCEKİ HABERLER
2018 hac ücretleri oda tercihli konaklama kişi başı kaç lira?
Cuma mesajları resimli uzun kısa güzel sözler
Kış bitti bitecek ancak halen kar yağmadı uzmanlar uyarıyor
Çağatay Akman Yüreğim Davacı şarkı sözleri dillerde
Beyonce'nin yeni imajı görenleri şaşırttı
Deprem haritası MTA fay hattı sorgulama ekranı 2020
Yorumlar 2 yorum